Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Binance, Rezerv Kanıtı Sistemini Yayınladı!

Küresel kripto borsası Binance, FTX patlamasının ardından şeffaflığı artırmak için bir rezerv kanıtı (PoR) sistemi yayınladı.

BNB, rezervlerin kanıtını açıklamaya kararlı olduklarını söyledi; bu da rezervlerin yatırımcıların varlıklarına bire bir oranının kanıtını yayınlamak anlamına geliyor.

Binance, Proof of Reserves (PoR) Sistemini yayınladı

“Şeffaflık taahhüdümüzü özetleyen son duyurumuzun ardından Binance, kullanıcı fonları üzerinde şeffaflık sağlama çabamızın bir sonraki adımı olan Proof of Reserves (PoR) Sistemini yayınlıyor.”

binance haberleri

Binance ilk olarak Bitcoin (BTC) verilerini yayınladı, ancak önümüzdeki haftalarda Ethereum (ETH) dahil diğer tokenlar için de rezerv kanıtı verilerini yayınlamayı planlıyor.

BNB, 22 Kasım 2022 saat 23:59 UTC itibariyle, 575.742 Bitcoin’lik müşteri net bakiyesine karşılık 582.485 Bitcoin’lik zincir içi rezerv ile Bitcoin varlıklarının müşteri varlıklarına oranının %101 olduğunu söyledi.

Şirket, verilerin kendi kurumsal fonlarını yansıtmadığını söylüyor.

“Bir kullanıcı bir Bitcoin yatırdığında, müşteri fonlarının tamamen desteklendiğinden emin olmak için BNB’nin rezervleri en az bir Bitcoin artar. Bunun, Binance’in tamamen ayrı bir defterde tutulan kurumsal varlıklarını içermediğini unutmamak önemlidir.”

BNB ayrıca yatırımcılara, “büyük miktarda verinin tek bir hash’te birleştirilmesini sağlayan” Merkle Tree kriptografik aracını kullanarak kendi kişisel Bitcoin hesaplarını doğrulama imkanı da sunuyor.

Rezerv kanıtı sistemi, tüketicilerin bankaların batmasına ve likidite sıkışıklığına neden olan bir finansal olay durumunda fonlarını çekemeyeceklerine dair korkularını gidermeyi amaçlıyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!