Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist Cowen, Bitcoin’in Kanıtlaması Gereken Şeyler Olduğunu Söyledi!

Popüler bir kripto analisti, yakından takip edilen bir göstergenin Bitcoin’in (BTC) güçlü bir ralli yaptıktan sonra bile hala kanıtlaması gereken çok şey olduğunu söyledi

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, YouTube abonelerine Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) düşük seviyelerde kaldığını söyledi.

RSI, bir varlığın şu anda aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemeyi amaçlayan bir momentum göstergesidir.

“Bitcoin’in 15.000 $’dan 21.000 $’a kadar geri dönmesi çok güzel bir hareket. Kasım ayındaki aylık RSI değerinin Haziran ayındaki değerinden daha düşük olduğuna dikkat edin. Aylık RSI 44 ila 45 civarına geri döndü. Yapmak istediğim şey, şu anda bulunduğu yere bir çizgi çizmek.

Şu anda 2019’daki bu düşük seviyenin hemen üzerinde yer alıyor ve temelde 2015’teki ile aynı seviyede bulunuyor. Bitcoin’in burada hala kanıtlaması gereken bir şey var. Aylık zaman diliminde burada herhangi bir zorlayıcı kanıt göstermeden önce hala bu seviyelerin üzerinde kapanması ve daha yüksek devam etmesi gerekiyor.

2015 yılında aylık RSI’ın yılın dörtte üçü boyunca en düşük seviyelerde seyrettiğine dikkat edin. Eylül ayına kadar aylık RSI gerçekten hiçbir yere gitmedi. 2019’da ise sadece birkaç ay boyunca buradaydık.”

bitcoin haberleri

Cowen, yatırımcıların BTC’nin RSI’sına göz kulak olmaları gerektiğini çünkü kral kriptonun mevcut direnç seviyesini desteğe çevireceğini doğrulamak için tarihi düşük seviyelerin üzerine çıkması gerektiğini söylemeye devam etti.

“Bu sefer ilginç olan şey, 21.000 $’a geri dönmemize rağmen Aralık 2018’de bulunduğumuz seviyelerin hemen üzerinde olmamız. Bu yüzden dikkat etmemiz gerektiğini düşündüğüm şey, aylık RSI gerçekten de 2015’te ve sonra 2019’da olduğu bu seviyelerin üzerine çıkabilir mi?”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 21.256 dolardan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!