Altcoin Haberleri

Kripto Yöneticisi, Solana’nın Geri Döndüğünü Söyledi!

Solana’nın (SOL) üst düzey bir yöneticisi, Ethereum (ETH) rakibinin FTX’in çöküşünün etkilerini yaşadıktan sonra geri döndüğünü söyledi.

Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda Solana Vakfı’nın strateji ve iletişim başkanı Austin Federa, yeni Dogecoin (DOGE) rakibi Bonk’un (BONK), Solana akıllı sözleşme platformundaki aktif adresler arttıkça güçlü bir topluluk oluşturduğunu söyledi.

“Bu yılın son yarısı küresel kripto topluluğu ve Solana’daki bazı kullanıcılar için de zorlu geçti. Bence BONK’a baktığınızda insanların blok zinciriyle yeniden eğlendiğini görüyorsunuz. Bu, insanlara ekosistemdeki binlerce cüzdana havadan atılan bir meme coin ve topluluğun arkasında birleştiği – araştırabildiği ve gerçekten çok eğlenceli bulduğu bir şey.

Memler eğlencelidir. Ancak memler aynı zamanda topluluk için bir vekildir. Ve kriptonun genellikle göz ardı edilen faydalarından biri de topluluğu harekete geçiren bir sistem olmasıdır. Dolayısıyla BONK’un yarattığı bir heyecan var evet. Aslında spesifik olarak bir şey yapmıyor ama bir topluluk simgesi ve özellikle de zorlu birkaç ay geçiren bir ekosistemden sonra.”

BONK bu haberin yazıldığı sırada 0,00000135 dolardan işlem görüyor. BONK güncel fiyatını görmek için tıklayın.

solana haberleri

Solana FTX çöküşünden sonra daha güçlü

FTX’in ticaret kolu ve büyük bir SOL sahibi olan Alameda Research’ün geçen yıl ana şirketiyle birlikte iflas etmesinin ardından Solana’nın fiyatı büyük bir düşüş yaşadı ve SOL’un geleceği belirsiz kaldı.

SOL, Kasım 2022’de 36,72 $ olan fiyatından Aralık ayında %74’lük bir düşüşle 9,60 $’a kadar geriledi. O zamandan beri toparlandı ve haber yazıldığı sırada 23,27 dolardan işlem görüyor. SOL güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Federa, Solana blok zinciri projesinin şu anda FTX çöküşünün öncesine göre daha güçlü olduğunu söyledi.

“Kasım ayının başına bakarsanız, manşetlerin çoğu Solana ağı için kıyamet ve kasvetti. O zamandan bu yana gerçekten gördüğümüz şey, ilk haberlerden yaklaşık iki ay sonra aktif adreslerin arttığı ve daha önce olduğundan daha fazla insanın ağı kullandığıdır. Ağda FTX’in çökmesinden önce olduğundan daha fazla doğrulayıcı var.

Dünyanın dört bir yanındaki topluluk ve geliştiricilerin gerçekten bir araya geldiğini ve FTX’in dahil olduğu ekosistemin parçalarını değiştirdiğini ve daha sonra oradan genişlediğini gördük. Her gün aktif adreslere bakarsanız, Solana’nın şu anda diğer tüm blok zincirlerinden daha yüksek olduğunu görürsünüz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!