Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

CFTC Başkanı, Kripto Endüstrisi için Düzenleyiciler Arasında Uluslararası Koordinasyon Çağrısında Bulundu!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı, dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicilerin kripto endüstrisini etkin bir şekilde denetlemek için koordinasyon sağlaması gerektiğini söyledi.

CFTC Başkanı Rostin Behnam, CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda müşterileri korumak ve kripto alanında piyasa istikrarını sağlamak için finansal düzenleyiciler arasında uluslararası koordinasyon çağrısında bulundu.

Kripto düzenlemesi yüksek bir öncelik oldu!

“Bu çok büyük bir mesele. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary ve ben, diğer yetki alanlarıyla birlikte birçok çok taraflı organizasyona katılıyoruz. Kripto düzenlemesi şu anda yüksek bir öncelik olmuştur. Haklısınız, teknolojinin sınır tanımayan doğası, ister menkul kıymetler tarafında ister türevler tarafında olsun, geleneksel finans piyasalarından bile daha zor hale getiriyor.

Swap piyasalarının doğası gereği uluslararası olduğu kesin, ancak uluslararası düzenleyiciler arasında koordinasyon olması gerekiyor. Nihayetinde, ABD içinde düzenleyici bir yapıya sahip olmak ki bence öncelik bu olmalı. Bu ihraççıların ve borsaların ABD’li müşterilere hizmet sunmasını hem hukuki hem de cezai açıdan kanunen engelleyecektir.”

kripto

Behnam ve diğer ABD’li düzenleyiciler FTX borsasının çöküşünü takiben sorularla karşı karşıya. CFTC Başkanı, olayın yetkilileri kripto düzenlemesinde uzun süredir devam eden bir sorun olan bir güvenlik ve bir emtia arasındaki farkı nihayet tanımlamaya itmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

“Gerçekten yankı uyandıran konu, ki bu konu hakkında en son programa katıldığımda da konuşmuştuk, menkul kıymete karşı emtia konusuydu. Bence geçtiğimiz hafta yaşananlar, bunu bir şeyler yapmak için atalet yaratacak bir mesele olmaktan çıkarmalı. Bunu çözebiliriz.”

Behnam ayrıca FTX’in dağılmasının ardından Sam Bankman-Fried’ın karşı karşıya kalacağı olası yasal sorunlara da kısaca değiniyor.

“Şu anda rapor edilenlerin çoğu, bazı piyasa manipülasyonları ve yasa ihlallerinden daha fazlası olacağını gösteriyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!