Altcoin Haberleri

Polygon, Immutable (IMX) ile Bir Araya Geldi!

Blok zinciri ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), oyun odaklı bir blok zinciri oluşturmak için Ethereum (ETH) tabanlı oyun projesi Immutable (IMX) ile işbirliği yapıyor.

Yeni bir Polygon basın açıklamasına göre, Immutable zkEVM başlıklı proje, “önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan” bir sıfır bilgi (ZK) toplamasıdır.

“Şu anda yüzlerce oyun stüdyosuna ve milyonlarca oyuncuya hizmet veren 1 numaralı web3 oyun platformunu Polygon’un sınıfının en iyisi zkEVM teknolojisiyle birleştirerek, Web3’ü ana akım haline getirmeye ve dijital mülkiyeti dünya çapında milyonlarca insana ulaştırmaya hazır olan Ethereum merkezli bir oyun ekosistemi inşa ediyoruz.”

DappRadar’ın bir raporuna göre, blok zinciri oyun endüstrisi geçen yıl tüm günlük blok zinciri faaliyetlerinin %49’unu temsil etti. Veri toplama ve analiz firması ayrıca, blockchain oyun işlem sayısının 2022 yılında bir önceki yıla kıyasla %94,17 oranında arttığını belirtiyor.

immutable haberleri

Immutable, gaz para birimi olarak kullanılacak

Immutable’ın yerel tokeni IMX, Immutable zkEVM için gaz para birimi olarak kullanılacak. Piyasa değerine göre 52. sıradaki kripto varlığı son 24 saat içinde %2’den fazla düşüş yaşadı. IMX, haber yazıldığı sırada 1,25 dolardan işlem görüyor.

Polygon’un yerel tokenı MATIC, bu haberin yazıldığı sırada 1,15 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 10. sıradaki kripto varlık son 24 saatte yaklaşık %2 artış gösterdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!