Altcoin Haberleri

Ripple CEO’su, Yüksek Mahkeme’de XRP Davası İçin Savaşa Hazırlanıyor

Ripple’ın Üst Düzey Yöneticisi Brad Garlinghouse, şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı hukuki mücadelenin en yüksek yargı mercii olan Yüksek Mahkeme’ye taşınacağını ifade etti.

2023 DC Fintech Haftası’nda yaptığı konuşmada, Garlinghouse şirketin bu davayı yargı dışı bir şekilde çözme önerisinin nasıl sunulduğunu açıkladı.

“Bu durumdan gerçekten memnunuz. Görünen o ki… Onların bu davayı kazanma ihtimalleri yok. SEC’in bu sürecin bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz, sürekli bu yönde ilerlediğimizde.”

Ancak, sunulan teklifin “önyargılı” bir biçimde geri çekilmesine dikkat çekerek, bu durumun Ripple’ın XRP’nin güvenlik statüsü hakkındaki mevcut hukuki mücadelesinde avantajlı konumda olduğunun bir göstergesi olduğuna inandığını belirtti.

Ripple’ın değeri 0,69 doları geçerek, XRP’nin Kasım ayındaki kazançlarını iki haneli sayılara taşıdı. Tokenin fiyatı sadece bir ayda %35 oranında artarak yıl başından bu yana toplamda %80 yükseldi.

xrp grf 1
XRP fiyatı | Kaynak: CoinMarketCap

SEC, Aralık 2020’de ticaret platformuna karşı bir dava açmış ve Ripple’ı yasadışı menkul kıymet ticareti yapmakla (XRP tokenleri ile) itham etmişti.

2023 Temmuz da, New York Güney Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, kripto para projesi lehine bir karar vererek, XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğine hükmetti. Ancak, kurumsal token satışlarının hala kayıtlı olmayan menkul kıymet satışları olarak değerlendirilebileceğine dikkat çekti.

Ekim ayı sonunda düzenleyici, Ripple davasındaki duruşmaya katılmaktan vazgeçti ve site yönetimine yönelik tüm iddialar düşürüldü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!