Altcoin HaberleriKripto Para Rehberi

Stellar (XLM) Nedir?


Stellar (XLM) coin tercih edilen kripto para birimlerinden biridir. ilk çıkan kripto para seçeneklerine dahil olan yeni kripto para seçeneğidir. Dijital para birimi dünyasında gittikçe hızlanan çeşitlilik daha fazla kripto para kullanıcısı olduğunu da öne çıkardı.
Stellar ağının genel özelliği farklı varlıklar arasında değer transferi işlemini sağlaması şeklinde biliniyor. Bu duruma olanak tanıyan yapısı merkeziyetsiz bir ağ çalışma sistemine eşlik etmektedir.
Kripto para birimlerindeki madencilik sistemi Stellar içinde yer almıyor. Bu nedenle sanal para sisteminde yer alan kripto seçeneklerinden farklı olduğunu söylemek mümkündür. Bunun beraberinde Stellar coin birçok transfer işlemini daha az tutarlarda gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Dağınık ve açık topluluğun kullanabildiği Stellar blockhain ağı olarak bilinmektedir.

Stellar (XLM) Nedir?

Stellar (XLM) nedir sorusu farklı varlıklar arasında kullanılan bir sistemdir biçiminde yanıtlandırılabilir. Açık kaynaklı ve dağıtık bir blok zincirinde yer alır. Bununla birlikte kripto para seçeneklerinden biridir.
Finansal sistemler açısından kullanılmayı hedeflemektedir. Bu bakımdan erişime yönelik geliştirmeleri devam ettiği bilinir. Ödeme sistemlerinde kullanılan bir araç olmasına rağmen bazen kısmi engellere takılabilir haldedir. Bu nedenle Lumens kullanımı şuan için zorunludur.

Lumens zorunluluğu sayesinde farklı alıcılar arasındaki para transferleri daha güvenli haldedir. Bu sayede paranızın kaybolma gibi bir durumu yoktur. Ayrıca bu durum işlevsellik açısından da önemli bir boyuta ulaşmıştır. 2014 yılında kurulan Stellar eski bir avukat olan Joyce Kim ve Jed McCaleb tarafından kurulmuştur.
Piyasaya sürüldüğü günden itibaren hızla kullanılmaya başlanmıştır. Güney Pasifik bölgesindeki ödeme transferlerinde de kullanılmayı hedefleyen yapıdadır. Bu nedenle birçok yönden kullanılabilir tarafı bulunur

stellar (xlm) nedir?

Stellar (XLM) Avantajları

Stellar (XLM) coin avantajları genel bakımdan çok yönlüdür. Bu nedenle işlevsel tarafı öngörülen yapıya sahiptir. XLM avantajları genel bakımdan şu şekilde sıralanır.

  • Dağıtık özellikte olmasından ötürü muhasebe teknolojisinde kullanılması
  • Kurum ve kuruluşların hava transfer işlemlerini kısaltması ve zamandan tasarruf ettirmesi
  • Düşük masraf çıkarması
  • Özel kurumlara yönelik mikro ödeme şekli oluşturması
  • Merkeziyetsiz olması nedeniyle benzersiz bir yapıda olması

Yukarıdaki Stellar avantajları aynı zamanda özellikleri olup hedeflenen sistemlerine de eşlik etmektedir. Kullanıcılar açısından birçok yönden kolaylık sağlamasıyla tanınmaktadır. Bu nedenle güvenilen kripto para seçeneklerinden biridir. Fakat buna rağmen Stellar madencilik sisteminde yer almamaktadır. Başlangıçta çok kısa süreliğine başlatılmış olan madencilik sistemi başlamadan sonlandırılmıştır.

Stellar (XLM) Geleceği

Stellar (XLM) dağıtık bir muhasebe sistemine hitap etmesiyle tanınan kripto para birimidir. Gelecek vaat eden yapısı finansal çalışmalarında saklı tutulmaktadır. Merkeziyetsiz bir ağ konumunda olmasından ötürü blok zincirinde yer alan en kuvvetli ağlardan biridir.
XLM coin geleceği konusunun kurum ve kişiler için güven veren yapısı vardır. Ayrıca ileriye dönük büyük yatırımlarda kullanılması alternatif güven sağlar. Kişiler için vazgeçilmez olan sanal para sisteminde yeri oldukça farklıdır. Ciddi başarılar elde ettiği için uzun yıllar dijital para borsasındaki yerini sağlamlaştırmıştır. Bu durum finansal alt yapı oluşturduğunun ispatı da sayılır.

Stellar (XLM) Grafiği

Stellar (XLM) Coin grafiği diğer kripto para seçenekleri gibi değişkendir. Son dönemde oldukça önemli yol kat etmiş olduğu bilinmektedir. finansal yöndeki başarısı sebebiyle en çok rağbet gören kripto para seçeneklerinden olmuştur. Grafik görselindeki değişiklik anlıktır. Bu nedenle sürekli takip edilmesi gerekir.
Kullanıcılar açısından bu inceleme oldukça mühimdir. Çünkü alım-satım işlemlerinde yardımcı püf noktası sayılır. Net bir dille ifade etmek gerekirse kripto para seçenekleri için en önemli şey grafiklerdir.
Grafiklerdeki değişiklik, görsellerin bilgisi yatırıma yönelik net bir bilgi sunar. Fakat her zaman risk taşımaktadır. Bu yüzden doğru bir yatırım açısından yok gözüyle baktığınız bir parayı kullanmalısınız. Aksi halde hızlılıkla yapılan işlemler kardan çok zarar yaşatabilir.

Stellar (XLM) Piyasa Değeri

Stellar (XLM) coin piyasa değeri diğer kripto para birimleri gibi değişkendir. Şuan ki piyasa değeri 2.41TRY olarak bilinirken bu rakam 1 saat sonrasına değişebilir durumdadır. İşlem hacmi de aynı şekilde değişkendir. Saatlik işlem hacmi 3.134.380.019TRY olarak bilinmektedir.
Her saat başı bu hacim miktarı değişir. Tüm kripto para seçeneklerinde durum benzerdir. Biri düşerken diğeri yükselebilir. Tam tersi aynı anda hepsi de düşüp, yükselebilir.
Ekonomi, finans ve borsa açısından önemli olan kripto paralar gelecek dünya yapısında kullanılmaya devam edecektir. Alışverişlerinizde güvenle kullanacağınız bir sistemdir. Bu nedenle sanal para alanındaki yerinizi almaya başlamalısınız.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!