Altcoin Haberleri

Paxos, Binance USD İşlemi Sonrası SEC İle Yapıcı Görüşmelerde Bulundu!

ABD merkezli kripto şirketi Paxos Trust Company, stabil kripto para birimi Binance USD (BUSD) üzerindeki yaptırımların ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapıcı görüşmelerde bulunuyor.

Reuters’in haberine göre, Paxos CEO’su Charles Cascarilla tarafından paylaşılan bir dahili e-posta, düzenleyicinin BUSD’nin bir menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini belirtmesinin ardından SEC’in Paxos ile aktif olarak görüştüğünü açıklıyor.

“İnşa edici tartışmalarımızı SEC ile sürdürüyoruz ve bu diyalogu özellikle sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Her SEC ve Paxos temsilcisi, e-posta hakkında yorum yapmayı reddetti.

Paxos, 13 Şubat Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 3 Şubat’ta SEC’den bir “Wells Bildirimi” aldığını ve düzenleyicinin BUSD’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiğini ve Paxos’un BUSD teklifini federal menkul kıymetler yasaları kapsamında kaydettirmesi gerektiğini öne sürerek bir eylem önermeyi düşündüğünü açıkladı.

binance haberleri

Paxos, Binance USD’nin menkul kıymet olmadığını belirtti.

Paxos, BUSD’nin bir menkul kıymet olduğu fikrine “kesinlikle katılmadığını” ifade etti.

“Bu konuda SEC yetkilileri ile görüşerek, gerektiğinde kararlılıkla yasal işlem başlatmaya hazırız.”

Paxos son birkaç hafta içinde çeşitli düzenleyici sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Pazartesi günü ise New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) kripto şirketinin BUSD adlı ABD dolarına sabitlenen stabilcoin’in üretimini dondurma emrini aldığı haberi geldi.

Bunun üzerine Paxos, “markalı stabilcoin BUSD için Binance ile olan ilişkisini sonlandırmayı” planladığını açıkladı. Şirket, tüm BUSD tokenlerinin her zaman ve her koşulda 1:1 oranında ABD doları cinsinden rezervlerle destekleneceğini de vurgulamaktadır.

Son Reuters raporuna göre, Paxos CEO’su Cascarilla, şirketin takas kurumu lisansı başvurusunu SEC ile paylaşmaya devam ettiğini ve ulusal güven bankası sözleşmesi için nihai onayı almak üzere ABD Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC) ile işbirliği yaptıklarını ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!