Bitcoin Haberleri

Uluslararası Ödemeler Bankası, Bitcoin’in Benimsenmesine Etki Eden Faktörleri Açıkladı!

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) son raporunda, artan Bitcoin (BTC) fiyatlarının sadece birkaç ay içerisinde daha geniş bir kabul görmeyi teşvik edeceğini açıklıyor.

BIS, yeni yayımladığı raporda, perakende yatırımcıların BTC fiyatlarının artmasıyla birlikte yüksek getiriler elde etme umuduyla kripto para birimine yönelik bir akın başlattıklarını ifade ediyor.

“Kullanıcı sayısı ve Bitcoin fiyatları birbirleriyle paralel hareket ederken, genellikle kullanıcı sayısındaki artışlar fiyat artışlarını ortalama iki ay geciktirir. Fiyatların yükselişi, benimsemenin artmasına yol açar çünkü kullanıcılar yüksek fiyatların cazibesine kapılırlar ve fiyatların daha da yükseleceği beklentisiyle sisteme girmeye başlarlar.

Bu pozitif korelasyon, diğer potansiyel etkenler – örneğin genel finansal piyasa koşulları, belirsizlik veya ülke özellikleri – kontrol edildiğinde bile sağlam kalmaktadır. Özellikle Bitcoin fiyatı, borsa performansı, oynaklığı, altın fiyatları veya küresel belirsizlik seviyeleri gibi diğer birçok göstergeyle karşılaştırıldığında, benimsemenin önemli bir belirleyicisi olmaya devam etmektedir.”

bitcoin haberleri

Bitcoin fiyat artışı, perakende yatırımcıların kaybına neden oluyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), BTC fiyatlarının artmasıyla birlikte kripto piyasasına giren perakende yatırımcı sayısındaki artışa rağmen, bu yatırımcıların çoğunun piyasa dalgalanmalarını doğru zamanlamayı başaramadıkları için varlıklarından para kaybettiklerini belirtiyor.

Bitcoin fiyatlarındaki artışlar, dünya genelinde perakende yatırımcıların piyasaya daha fazla katılmasına sebep olsa da, çoğu küresel yatırımcının kripto yatırımlarından muhtemelen para kaybettiği düşünülmektedir.

Bu kayıpların sebebi, daha büyük ve daha sofistike yatırımcıların sert fiyat düşüşlerinden hemen önce coinlerini satarak risklerini azaltmaları, küçük yatırımcıların ise hala alım yapmaya devam etmeleri olabilir. Bu nedenle, piyasaya yeni giren yatırımcıların dalgalanmaları doğru zamanlama becerisi kazanmadan önce dikkatli olmaları önemlidir.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 24,409 $ değerindeydi.

Bitcoin fiyatını görmek için tıklayın.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!