Altcoin Haberleri

Polkadot (DOT) Bu Borsada Listelenmeye Başladı! Fiyata Etki Edecek Mi?

Coinbase kez daha kısa süre yaptıktan sonra, başka bir hızlı yükselen cryptocurrency, Polkadot başlatılmasına açıkladı dogecoin ticaret için kullanılabilir. Göre resmi raporda ticaret koşullar sağlandığında, ticaret veya 09:00 Pasifik Saati sonra, 16 Haziran Çarşamba günü başlayacak. 

DOT-USD, DOT-BTC, DOT-EUR, DOT-GBP ve DOT-USDT üzerinde alım satım, yeterli arz sağlandığında üç aşamada kurulacaktır. Aşamalar sadece post, sadece limit ve tam ticaret olacak. Şimdilik, DOT için gelen transferler CoinbasePro’ya kabul edilecek. Coinbase.com kullanıcıları ve tüketicinin mobil uygulaması şimdilik DOT’ta işlem yapamayacak. 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde şirketin varlıkların gözden geçirilme ve siteye eklenme oranını hızlandıracağını açıkladı. 

coinbase pro

Hızla, o kadar çok şeyin olduğu bir dünyada olacağız ki, bu süreci hızlandırmadıkça ayak uyduramayacağız.

Ayrıca, rakiplerinin şu anda desteklemedikleri büyük işlem hacimlerine ve büyüyen piyasa değerlerine sahip varlıkları eklediklerini de belirtti. Örneğin Polkadot, devam eden birçok projeyle artan bir talep gördü.

Polkadot ekosistemi hızla büyüyor

Polkadot, her tür veri veya varlık için çapraz blok zincir aktarımlarının etkinleştirilmesini sağlayan bir protokoldür. Temel olarak yüksek derecede güvenlik ve ölçeklenebilirlik elde etmek için kurulmuştur. Şu anda Polkadot, Polkadot teknik incelemesinde vaat edilen parachains olan son temel işlevsellik parçası üzerindedir. Yakında Polkadot’ta piyasaya sürülmeye hazır olacak ve zincir içi yönetişim aracılığıyla etkinleştirilecek. Bu, proje test, optimizasyon ve denetimden geçtikten sonradır. Şu anda Kusama Sunumu ve bu aşamadaki Slot Müzayedesindeler. Kusama, parachainler için ek bir kanıtlama alanı görevi görecek. 

Kusama yönetimi, ilk olarak çalışma zamanı yükseltmesi yoluyla parachain işlevselliğini etkinleştirmek için oy kullanacak. Bundan sonra, slot müzayedelerine başlamak ve herhangi bir ortak iyi parachain eklemek için oy kullanabilir.

Çapraz Zincir Mesaj Geçişine (XCMP) yükseltme ve parathreads’in başlatılması dahil olmak üzere yükseltmeleri de geliştirme aşamasındadır. 

Polkadot ekosistemi, vizyonu birçok projeye hitap ettiğinden hızla büyüyor. İnandırıcılık Kanıtı Akıllı Sözleşme platformu olan IOST, kısa süre önce zincirler arası birlikte çalışabilirliğini desteklemek için Polkadot ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Buna ek olarak, Graph daha önce geliştiricilerin platformunda güçlü bir protokol oluşturmasını sağlamak için Polkadot ile bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu.

Bu, geliştiricilerin The Graph kullanarak Polkadot üzerinde güçlü uygulamalar oluşturmasını destekleyecek ve ayrıca desteklenen tüm ekosistemlerdeki geliştiricilerin sorgulama alt grafiklerini keşfetmelerini sağlayacaktır.

Varlık, CoinbasePro listesine son 24 saatte yüzde 9’luk bir artış ve 3 milyar dolarlık işlem hacmi ile tepki verdi. DOT şu anda 24 dolardan işlem görüyor. 

Kaynak: CryptoNewsFlash

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!