Altcoin Haberleri

Optimism, Test Ağı Lansmanının Ardından %20’lik Bir Artış Gösterdi!

Optimism (OP) adlı Ethereum (ETH) tabanlı bir ölçeklendirme çözümü , ABD’deki en büyük kripto para birimi borsası tarafından kuluçkalanmış bir ölçeklendirme projesiyle ortaklık duyurusundan sonra hızla yükseliyor.

Geliştirici Jesse Pollack, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, Coinbase ile birlikte geliştirilen yeni bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Base’in test ağının başlatıldığını ve bu çözümün kripto para ile tanıştırmak için bir milyar yeni müşteri hedefiyle geliştirildiğini belirtti.

“Base ile hedefimiz… bir milyar kullanıcıyı kripto ekonomisine dahil etmek. Bu hedef doğrultusunda Base, hem Coinbase’in zincir üzerindeki ürünleri için bir yuva hem de herkesin inşa edebileceği açık bir ekosistem olarak hizmet verecek.”

Jesse Pollack’a göre, ETH tabanlı bir ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP) üzerine inşa edilecek olan Base, rollup’lar sunan başka bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Test ağının başlatılması haberi, OP’nin yükselişine neden oldu. Token, yedi günün en düşük seviyesi olan 2.36 doların altından %20’lik bir artışla 3.01 dolara yükseldi. Ancak o zamandan beri geri çekilerek 2.91 dolardan işlem görüyor.

Base’in kendi yerel tokenı olmayacak ve katman-2 ölçeklendirme çözümünü çalıştırmak için ETH tokenları kullanılacak.

optimism haberleri

Base, Optimism ile işbirliği yaparak ETH fiyatını düşürmeyi hedefliyor

Base, Optimism ile birlikte çalışmayı tercih ettiğini çünkü her iki tarafın da ETH’yi ana akım kullanıcılar için daha uygun fiyatlı hale getirmek için yapılması gerekenleri fark ettiğini ifade ediyor.

“OP Stack’in ilk çekirdek geliştiricisi olan OP Labs ile Ethereum Improvement Proposal (EIP) 4844 üzerinde çalışmaya başladık. Bu çalışma sayesinde Ethereum’u ölçeklendirmek için ortak bir vizyon geliştirdik.

EIP4844 2022’de tanıtıldığında, Coinbase ve OP Labs, Ethereum’un 10-100 kat maliyet tasarrufu sağlayacak ve kripto ekonomisini ana akım kullanıcılar için daha uygun hale getirecek L2’leri etkinleştirmesi için gereken eksik parça olarak kabul etti.”

Base, bir geliştirme kitinin yanı sıra merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için de bir köprü sağlayacak. Bu köprü, kullanıcıların Solana (SOL) ve Bitcoin (BTC) gibi diğer rakip blok zincirlerine geçiş yapmalarına olanak tanıyacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!