Altcoin Haberleri

Analist Cowen, Gerçek “Altcoin Hesaplaşması”nın Henüz Gerçekleşmediğini Söyledi

Önde gelen bir kripto analisti, yakın zamandaki kripto düzeltmesine karşın, asıl “altcoin hesaplaşmasının” henüz başlamadığını iddia ediyor.

Altcoin düşüşü henüz gelmedi

Benjamin Cowen, bir kripto stratejisti, altcoinlerin geçmiş yılın sert düşüşlerinin ardından daha fazla değer kaybedemeyeceklerini düşünenleri ikinci kez düşünmeye çağırıyor.

Cowen, asıl altcoin düşüşünün hala bekleniyor olduğunu belirtiyor.

“Altcoin hesaplaşması çok büyük bir konu. Altcoinlerinizin zaten %80 düşüş yaşadığını [ve daha fazla düşemeyeceğini] düşünerek bunu hafife almayın.

Altcoin hesaplaşması devam eder ve belki de Bitcoin’in hakimiyeti tamamen yükselene kadar altcoinler, henüz başlamamış olan asıl altcoin hesaplaşmasının son aşamalarına ulaşır.”

Bu ayın başında Cowen, Bitcoin’in piyasa hakimiyetini (BTC.D) dikkatle izlediğini ifade etti. Cowen’a göre, Bitcoin’in hakimiyet oranının %49’a çıkması, bir “riskten kaçınma” işareti olacak.

Bitcoin hakimiyet endeksi, toplam kripto piyasa kapitalizasyonunun ne kadarının Bitcoin tarafından kontrol edildiğini gösterir. Bir BTC.D grafiğinin artması, Bitcoin’in altcoinlerin aleyhine kripto piyasalarında daha fazla hakimiyet elde ettiği anlamına gelir.

Şu anki durumda BTC.D %49’un üzerinde dalgalanıyor.

Cowen, altcoin hesaplaşmasının Ethereum/Bitcoin (ETH/BTC) döviz çiftinin düşüşüyle sona ereceğine inanıyor.

telegram 12

“Sonu nerede? Kimi için hiç bitmeyebilir. Kimileri için bitiş gelecek ve nerede biteceği konusunda görüşüm net. Ethereum/Bitcoin değerlemesinin çökmesiyle son bulacağını düşünüyorum. Böyle düşünüyorum…

[ETH/BTC değerlemesi] düşüşe geçeceğini, ardından muhtemelen toparlanacağını, belki bir süre yükseleceğini ve sonra tekrar düşeceğini düşünüyorum.

Ne zaman olacağı? Emin değilim. Sizinle beş ay önce paylaşırdım ama Ethereum’daki direnç beklediğimden daha fazla oldu, ancak bu, sonunda tekrar düşmeyeceği anlamına gelmez.”

altcoin grafik
kaynak: benjamin cowen/youtube

Yazım anında, ETH/BTC 0,067 BTC (1.728 $) değerinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!