Altcoin Haberleri

Coinbase, Euro Coin’i (EUROC) Listesine Ekledi!

Coinbase, Ethereum (ETH) tabanlı bir stabilcoin için destek ekleyerek kripto ticaret platformuna; Euro Coin’de sabit kalmayı hedefliyor.

ABD’nin önde gelen kripto borsası, müşterilerine en son teklif olarak Euro Coin’i (EUROC) sunuyor ve likidite koşullarının karşılanmasının ardından alım satım işlemlerine olanak sağlayacak.

Coinbase, Ethereum ağı üzerinde yer alan ERC-20 token olan Euro Coin (EUROC) için destek sağlayacak. Ancak bu varlığı başka ağlar üzerinden göndermemeniz gerekmektedir, aksi takdirde fon kaybına sebep olabilirsiniz. EUROC transferleri yalnızca ticaretin desteklendiği Coinbase ve Coinbase Exchange bölgelerinde mevcuttur.

Alım satım işlemleri, likidite koşullarının karşılanması halinde, 22 Şubat 2023 tarihinde TSİ 09:00’dan itibaren gerçekleştirilecektir. EUROC varlığı yeterli arzı sağlandığında, alım satım işlemleri aşamalı olarak EUROC-USD ve EUROC-EUR işlem çiftlerinde başlatılacaktır.”

euro coin haberleri

BNB’nin Euro Coin’i listelemesinin ardından yatırımcılar dijital sabit paralara yöneldi

Euro Coin’in kripto borsası devi Binance tarafından listelenmesi, Binance USD (BUSD) üzerindeki düzenleyici baskılar nedeniyle yatırımcıların ABD dolarına sabitlenmemiş ve algoritmik sabit coinlere yönelme eğilimleriyle ilgili olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamalarının ardından gerçekleşti.

Zhao, 14 Şubat’ta Twitter Spaces AMA’da yaptığı açıklamada; düzenleyicilerin bu varlıklar üzerinde baskı uygulaması durumunda, ABD’ye sabitlenmiş sabit coinlerin popülerliğinde bir azalma olabileceğini belirtti.

“ABD dolarına bağlı sabit coinler üzerindeki düzenleyici baskılar ve tutumlar göz önüne alındığında, kripto sektörünün olası bir şekilde ABD dolarına bağlı olmayan sabit coinlere ve belki de algoritmik sabit coinlere doğru ilerleyeceğini düşünüyorum.

Bu durum, sektör oyuncularını farklı seçenekler aramaya yönlendirecektir. ABD dolarına bağlı olmayan ve daha algoritmik olarak stabilize olan sabit coinler, özellikle Euro, Japon yen veya Singapur dolarına dayalı sabit coinler gibi diğer para birimlerine dayalı sabit coinlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum da bizi daha fazla seçenek aramaya yöneltirken, aynı zamanda algoritmik sabit coinlere de yönelmemize neden olabilir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!