Web 3.0 Haberleri

Mastercard, Web3 Cüzdanlarına Stabilcoin Ödeme Sistemi Sunuyor!

Mastercard, önde gelen bir finansal hizmetler sağlayıcısı olarak Immersve adlı web3 teknoloji şirketiyle işbirliği yaparak; kripto para birimleri kullanarak fiziksel, dijital ve metaverse satın alımlar için yeni bir ödeme seçeneği sunmayı amaçlamaktadır.

Immersve, Yeni Zelanda ve Avustralya’daki tüketicilerin Mastercard tarafından desteklenen işletmelerde mal ve hizmetler satın almak için doğrudan web3 cüzdanlarındaki dijital para birimlerini kullanmalarına olanak tanıyacak bir ödeme çözümü geliştirdiğini belirtmektedir.

Kullanıcılar, üçüncü bir tarafa fonlarını teminat olarak verme gereksinimi olmadan kripto varlıklarını tamamen kontrol edebildikleri bir sistem kullanarak işlem yapabilirler. Varlıklar, müşteriler bir satın alma işlemi gerçekleştirinceye kadar kullanıcı tarafından yönetilmeye devam edilir.

web3 haberleri

USD Coin (USDC), Mastercard işlemlerinde kullanılacak

Stabilcoin USD Coin (USDC), tüm satın alma işlemleri için Circle tarafından sunulacak ve işlemler sırasında Mastercard ağına entegre edilecektir. Bu kripto para birimi, dolarla sabitlenmiş olduğundan, fiat para birimine kolaylıkla dönüştürülebilecek.

Immersve, kara para aklamayı önleme (AML) ve müşteri kimlik doğrulama (KYC) işlemleri, çevrimiçi dolandırıcılık tespiti ve blok zinciri analitiği konularında Mastercard’ın kimlik hizmetleri ve CipherTrace çözümüne dayandığını açıkladı.

Mastercard, Web2 ve Web3’ü birleştirerek kripto işlemlerini kolaylaştırıyor

Mastercard’ın Asya Pasifik Bölgesi’nden Sorumlu Ürün ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Sandeep Malhotra şunları söyledi:

“Web2 ve Web3 giderek birbirine yaklaşırken Mastercard; basit, güvenli kripto para birimi işlemlerini ve hatta metaverse’deki ödemeleri milyarlarca tüketici için kolayca erişilebilir hale getirmek üzere blok zinciri ekosistemini ölçeklendirmek ve güvence altına almak için Immersve gibi benzer düşünen kuruluşlarla ortaklık kurmaya kararlıdır.”

Geçtiğimiz yıl Mastercard’ın kripto ve blok zinciri başkanı Raj Dhamodharan, şirketin dijital varlıkların tam potansiyelini açığa çıkarmak için çalıştığını belirtti. Ocak ayında, Mastercard, kullanıcıların kripto para birimlerini kullanarak alışveriş yapmalarına ve faturalarını ödemelerine olanak tanıyan Binance Card’ı Brezilya’da piyasaya sürmek için kripto para borsası Binance ile bir ortaklık kurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!