Altcoin Haberleri

Litecoin (LTC), Bitcoin’den Etkileniyor Mu? Dalgalanmalar Sürüyor!

Gelişen Kripto para dünyasında dijital gümüşün adı Litecoin.

Tuhaf bir şekilde, dijital ve fiziksel meslektaşları daha değerli kardeşlerinin gerisinde kaldı. Ancak bu durum yakında değişebilir ve Litecoin nihayetinde Bitcoin’in başarısından faydalanabilir. 

Yükselen Bir Dalga Tüm Tekneleri Kaldırıyor, Ancak Litecoin Boğulmaya Devam Ediyor

Kripto para piyasası geçmişte olduğundan çok daha farklı görünüyor. Bunun arkasındaki ana sebeplerden biri, Litecoin’in artık piyasa değerine göre ilk 10’da yer almaması gibi duruyor.

XRP, Amerika Birleşik Devletleri SEC ile ilgili sorunlar nedeniyle üçüncü sıradan düştü, bu nedenle Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra, endüstriye tamamen yeni bir tür hakim olmaya başladı.

Ancak bir analiste göre Litecoin, yalnızca çökmüş olabilir ve bitmeyebilir. Yalnızca Bitcoin’in kaçak başarısı nedeniyle fayda sağlayabilir.

Tweetlerine göre, LTC daha küçük işlemler için daha uygun görünüyor. Ücretleri minimumda tutmak için Lightning Network kanalları sunuyor. Her ikisi de altcoinin BTC’den neden faydalanabileceğinin temel nedenleri. Ama çok daha fazlası var.

litecoin bitcoin 1536x747 1
Kaynak: TradingView.com’da LTCUSD

LTC Neden Bitcoin’e Karşı Geri Dönüş İçin Hazırlanıyor?

Yukarıda özetlenen nedenler kesinlikle Bitcoin ve Litecoin’e de sıçrayabilecek başarısı ile ilgili faktörlerdir. Litecoin, Bitcoin Core kodundan doğuyor . Bitcoin gibi, yalnızca 84 milyon LTC’lik kıt bir arz var. Bu, BTC’nin tam dört katı.

Pek çok benzerliği arasında, madencilik için SHA256 yerine Scrypt’e güveniyor; bu, Litecoin’in yalnızca Bitcoin sayesinde iyi performans göstermesini değil, hatta en iyi kripto para biriminden daha iyi performans göstermesini sağlayan farklılaştırıcı bir faktör olabilir.

Yeşil kripto para birimleri yeni anlatı haline gelirse, dijital gümüşün parlama zamanı gelecektir. Gümüş, altın gibi çeşitli endüstriyel kullanımlara sahiptir . Bununla birlikte, gümüş, özellikle yeşil enerji girişimlerine daha da bağlıdır ve dijital gümüş takma adını altcoin için daha uygun hale getirir.

litecoin bitcoin ltcbuc 640x297 1
kaynak: tradingview.com’da ltcbtc

LTC/BTC grafiği, ilk kripto para birimine karşı yıllarca düşük performans gösteriyor. Her Bitcoin, her bir Litecoin’den 200 kat daha değerlidir, ancak arz sadece dört kat daha fazladır. Matematik toplanmaz ve piyasa sonunda bunu fark ettiğinde, rekorlar kitabı için bir toparlanma olabilir.

Dijital gümüş olarak bilinen altcoinde yakında tekrar bir kıvılcım olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Bitcoinist

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!