BİTCOİN

Bitcoin, 7 Eylül’de BTC Airdrop ile Yasal İhale Testine Başlıyor! Fiyata Etki Edecek Mi?

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele bugün ulusal bir konuşmada , en popüler kripto para birimi olan bitcoin (BTC) için 7 Eylül’de yasal ihale haline geleceğini ve onu almanın isteğe bağlı olacağını söyledi .

BTC’nin yeni işler yaratmaya, yatırımlar getirmeye yardımcı olacağını vurguladı ve muhalifleri BTC’ye ve kendisine karşı “yalan söyleyerek“karıştırmaya” ve “sorun olmayan yerde korku yaratmaya” çalışan “kirli bir kampanya” ile suçladı.

Bukele, yasal ihale haline geldikten sonra BTC’de ödeme alan birinin isterse otomatik olarak dolara çevirebileceğini, emekli maaşları ve maaşların ise USD olarak ödenmeye devam edeceğini yineledi.

Ayrıca, ona göre, her vatandaş cüzdan uygulaması Chivo’ya kaydolduğunda 30 USD değerinde BTC alacak.

Başkan ayrıca USD’nin de yasal para birimi olarak kalacağını söyleyerek ve BTC’nin farklı bir para birimi olduğunu açıklayarak endişeli vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Bitcoin’ in faturası, madeni parası yok ve dijital bir dünyada çalışıyor.

Cumhurbaşkanı ayrıca, yurtdışından havale gönderen kişilere yardım etmek için BTC yasasının çıkarıldığını da vurguladı. Havaleler, El Salvador’un gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 23’ünü oluşturuyor ve AP verilerine göre yaklaşık 360.000 haneye fayda sağlıyor. Göçmenler tarafından El Salvador’a gönderilen para 2020’de 5,92 milyar ABD doları ile rekor seviyeye ulaştı.

Reuters’in bir şirket temsilcisine paylaştığı habere göre, Athena Bitcoin, El Salvador’da yaklaşık 1.500 BTC ATM’si kurmak için 1 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım yapmayı planlıyor .

Firmanın Latin Amerika direktörü Matias Goldenhörn, “Başlangıçta düzinelerce makine getireceğiz, El Salvador’daki iş modelinin nasıl olduğunu test edeceğiz, ki bu muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden farklı olacaktır.” dedi. Şirket, ilk kripto ATM’sini bir yıl önce El Salvador’un Bitcoin Plajı olarak da bilinen El Zonte plajına kurdu .

Kaynak: Cryptonews.com

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!