Kripto Borsa Haberleri

Kripto Ticaret Botu, Changpeng Zhao’nun Uyarısından Sonra Hacklendiğini Onayladı!

Kripto ticaret botu 3Commas, platformunun tehlikeye girdiği ve kullanıcı verilerinin sızdırıldığı iddialarını doğruladı.

3Commas CEO’su Yuriy Sorokin, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun yatırımcıları durum hakkında uyarmasının ardından API (uygulama programı arayüzü) anahtarlarının çalındığını söyleyerek güvenlik ihlalini doğruladı.

“Hacker’ın mesajını gördük ve dosyalardaki verilerin doğru olduğunu teyit edebiliriz. Acil bir eylem olarak; Binance, Kucoin ve diğer desteklenen borsalardan 3Commas’a bağlı tüm anahtarları iptal etmelerini istedik.”

Kripto Ticaret Botu kullanıcılarının tam veritabanını yayınlayacak

Geçen hafta, zincir içi araştırmacı ZachXBT, 3Commas kullanıcılarının 100.000’den fazla API anahtarına sahip olduğunu iddia eden anonim bir Twitter kullanıcısından bir mesaj aldığını söyledi.

“Altı saat önce bir hesap bana mesaj attı ve 3Commas kullanıcılarının API anahtarlarını içeren bir veritabanı gönderdi. Geçerliliğini doğrulamak için çalışmaya başladım ve bilgileri hızlı bir şekilde borsalarla paylaştım. Görünüşe göre yakında 3Commas kullanıcılarının tam veritabanını yayınlayacaklar.”

kripto borsa haberleri

Kasım ayında, sosyal medyada firma çalışanlarının API anahtarlarını çaldığına dair iddialar dolaşıyordu. O sırada 3Commas, kötü aktörlerin tahrif edilmiş kanıtlar kullanarak yanlış suçlamalarda bulunduğunu söyleyen bir açıklama yaptı.

“Şu anda Twitter ve YouTube’da; insanları 3Commas’ta bir güvenlik açığı olduğuna, kullanıcı verilerine ve günlük dosyalarına açık erişime izin verecek kadar sorumsuz olduğumuza ikna etmek amacıyla Cloudflare günlüklerinin sahte ekran görüntülerini dolaşıma sokan kişiler görüyoruz.”

Sorokin, sızıntının arkasında 3Commas çalışanlarının olduğu iddialarına değinmeye devam etti.

“İçeriden bir işi araştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık çünkü bu her zaman olası bir senaryoydu ve izleme listemizdeydi. Ancak içeriden bir işin kanıtı bulunamadı. Sadece az sayıda teknik çalışanın altyapıya erişimi vardı ve 19 Kasım’dan bu yana erişimlerini kaldırmak için harekete geçtik.”

Firmanın şu anda kripto için yeni güvenlik önlemleri uyguladığını ve kolluk kuvvetlerini de içeren kapsamlı bir soruşturma başlattığını söyledi.

“Konunun bu kadar uzamasından dolayı üzgünüz ve durumla ilgili iletişimlerimizde şeffaf olmaya devam edeceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!