Bitcoin Haberleri

Coin Bureau, Bitcoin’in Dibe Vuracağını Söyledi!

Popüler bir analist, Bitcoin ve kripto piyasasının 2023’ün başlarında dibe vurmadan önce bir büyük düşüş daha görebileceğini söyledi.

Yeni bir YouTube strateji oturumunda, Coin Bureau sunucusu Guy, abonelerine Bitcoin’in (BTC) yakın vadede %60’a kadar düşebileceğini söyledi.

“Dibi muhtemelen önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde göreceğiz. Ancak BTC için dip noktası 10.000 dolar ya da biraz daha düşük olabilir ve bu nedenle çoğu altcoin %60 ila %80 daha düşebilir.”

Guy, Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırmayı durdurması halinde kripto piyasasının önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde dibe vurabileceğini söyledi. 2022’de agresif bir dizi faiz artırımı piyasaların düşmesine neden oldu.

Kripto ayı piyasasının önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde dibe vurmasının ana nedeni, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmeyi durdurmasının beklendiği zamandır. Şimdi, durdurmanın düşürmekle aynı şey olmadığını belirtmek önemlidir ancak muhtemelen kriptonun daha fazla çökmesini önlemek için yeterli olacaktır.”

Guy, Bitcoin fiyatında bir düşüş öngörmesinin ana nedenlerinden birinin, henüz dibe vurmadığını söylediği borsanın performansından kaynaklandığını söyledi.

“BTC için dibin 10.000 $ veya biraz daha düşük olmasının ana nedeni, borsanın henüz dibini bulmamış olması ve kripto piyasasının borsa ile yüksek oranda ilişkili olmasıdır. Borsanın %20 ila %30 daha düşmesi bekleniyor ki bu da BTC fiyatında %40 ila %60’lık bir düşüş anlamına gelecektir.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16.521 dolardan işlem görüyor. Mevcut fiyatındaki %60’lık bir düşüş Bitcoin’i 6,500$’a kadar düşürecektir. 40’lık bir düşüş ise Bitcoin’in değerini yaklaşık 10.000 $’a indirecektir. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

bitcoin haberleri

Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesi için bir çok neden var

Guy ayrıca kripto sektöründeki diğer olayların Bitcoin’in fiyatının 10.000 doların altına düşmesine neden olabileceği konusunda da uyardı.

“Şimdi BTC’nin 10.000 doların altına düşebileceğini vurgulamak önemli. Bunun enerji sıkıntısı nedeniyle Bitcoin madenciliğinin yasaklanması, Mt. Gox alacaklılarının Ocak ayında almaya başlayacakları BTC’leri satması gibi kriptoya özgü bir faktörden kaynaklanacağından şüpheleniyorum. Ve tabii ki tasfiyeler ve düşük likiditenin ölümcül bir kombinasyonu.”

Guy kripto yatırımcılarına; FTX çöküşü gibi öngörülemeyen bir olay nedeniyle kaybolmamalarını sağlamak için aktif olarak işlem yapmıyorlarsa, dijital varlıklarını sabit bir cüzdanda tutarak değişken piyasa koşulları sırasında korumalarını tavsiye ediyor.

“Son olaylar yeterince açık olmadıysa, gerçek ayı piyasası diplerine yaklaşırken aktif olarak işlem yapmadığınız tüm kriptoları kendi kişisel kripto cüzdanınızda tutmanız kesinlikle zorunludur.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!