Kripto Borsa Haberleri

Cathie Wood, FTX Patlamasının Kripto Sektörünü Büyük Ölçüde Artıracağını Söyledi!

ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, FTX’in yüksek profilli çöküşünün bir kripto sektörü için nimet olacağını öngörüyor.

FTX ve diğer kripto firmalarının çöküşünü DeFi ağlarını güçlendiriyor

Wood bir Yahoo! Finance röportajında FTX ve diğer firmalarının çöküşünün merkezi olmayan finans (DeFi) ağlarını güçlendireceğini söyledi.

“DeFi’nin aslında bu durumdan bir destek alacağına inanıyoruz çünkü artık çok açık, merkezi olmayan ve şeffaflık gitmenin yoludur.

Bu ağlar tek bir adım bile atlamadı. Tüm işlemleri tamamlandı ve şu anda daha da güçlendiklerini gösteren her türlü ölçüm var.”

kripto borsa haberleri

Wood’a göre FTX, kripto borç veren Celsius ve dijital varlık hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) iflaslarının ardından merkezi olmayan ağlar finansal hizmetler sektöründe giderek daha önemli hale gelecek.

“Bence FTX sayesinde öğrendiğimiz şey, tamamen şeffaf merkezi olmayan ağların ileride finansal hizmetler için ne kadar önemli olacağıdır.

FTX, Celsius, 3AC hepsi kapalı ağlardı. Opak sistemler, neler olup bittiğini göremiyordunuz.”

Wood, merkezi olmayan ağların kullanıcılarının, merkezi firmalarının çöküşünden kaynaklanan serpintinin ortasında kripto fiyatları düştükten sonra ticaret pozisyonlarından çıkabildiklerini ve sorunsuz bir şekilde para çekebildiklerini vurguladı.

“Ve ne oldu, onlar merkezi firmalar batarken, tamamen şeffaf dağıtık ağlarda bulunan insanlar sorunsuz bir şekilde çıkabildiler.

Olan bitenin böyle olduğunu gördüler. Aşırı kaldıraçlı olanlar için marj çağrıları vardı.

Ama sistem çalıştı. Hiç aksamadı. Diğer şirketler iflas etti.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!