Kripto Borsa Haberleri

Kripto Bankası Silvergate Capital, 1.000.000.000 Dolarlık Kaybını Yayınladı!

Kripto firmalarına hizmet vermesiyle tanınan dijital varlık dostu bir banka, 2022’nin son çeyreğinden itibaren muazzam kayıplar yaşadığını duyurdu.

2019’da halka açık bir şirket haline gelen Silvergate Capital, dijital varlıkları işlemesiyle tanınıyor. Borsaların, kurumların ve yatırımcıların fiat para birimleri için kripto alışverişi yapmasını sağlıyor.

Yeni bir duyuruda banka, yalnızca geçen yılki ayı piyasasının son üç ayında 1 milyar dolar kaybettiğini söyledi.

“2022’nin üçüncü çeyreğindeki 40,6 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 1,28 dolar net gelir; 2021’in dördüncü çeyreğindeki 18,4 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 0,66 dolar net gelirle karşılaştırıldığında, bu çeyrekte adi hisse senedi sahiplerine atfedilebilen net zarar 1,0 milyar dolar veya adi hisse başına 33,16 dolar zarar oldu.”

Bununla birlikte, Silvergate’e göre 2022 yılının tamamı ile karşılaştırıldığında, net zararlar biraz daha yönetilebilirdi.

“31 Aralık 2022’de sona eren yıl için adi hisse sahiplerine atfedilebilen net zarar 948,7 milyon dolar veya adi hisse başına 30,07 dolar zarar olurken; 31 Aralık 2021’de sona eren yıl için net gelir 75,5 milyon dolar veya seyreltilmiş hisse başına 2,91 dolar oldu.”

kripto borsa haberleri

Dördüncü çeyrekteki büyük kayıplara rağmen, bankanın borsa ağı aynı dönemde işlemlerde hafif bir artış gördü.

“Silvergate Borsa Ağı (‘SEN’) 2022’nin dördüncü çeyreğinde 117,1 milyar ABD doları transfer gerçekleştirdi; bu rakam 2022’nin üçüncü çeyreğindeki 112,6 milyar dolara kıyasla %4’lük bir artış, 2021’in dördüncü çeyreğindeki 219,2 milyar dolara kıyasla ise %47’lik bir düşüş anlamına geliyor.”

Silvergate Capital CEO’su Alan Lane’e göre,

“Mevcut ortamda yolumuzu bulmak için kararlı adımlar atıyor olsak da misyonumuz değişmedi. Dijital varlık sektörüne inanıyoruz ve temel kurumsal müşterilerimiz için katma değerli hizmetler sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz.

Bu amaçla, güçlü bir sermaye pozisyonu ile yüksek likiditeye sahip bir bilançoyu korumaya kararlıyız.”

Silvergate bu ayın başlarında Wall Street Journal’a verdiği demeçte; piyasaların zor olmasına rağmen, Lane’in yorumlarını yineleyerek kripto paralara hala inandığını söyledi.

“Silvergate mevcut ortamda yol almak için kararlı adımlar atarken, misyonu değişmedi. Silvergate dijital varlık sektörüne inanıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!