Altcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Crypto.com 2022 İçin Tahminler Listesini Açıkladı!

Kripto borsası devi Crypto.com, dijital varlıklar gelecek için tahminlerde bulunuyor.

Crypto.com araştırma sayfasında yayınlanan bir belgede, borsanın araştırma ekibi, özellikle bir sektör tarafından yönetilen 2022’de kriptonun daha fazla benimsenmesini öngörüyor.

Birincisi borsa devi, uluslararası kripto kullanıcılarının sayısının “2022’nin sonunda 1 milyara ulaşacağını” tahmin ediyor.

“Uluslar, halk tarafından kriptoya yönelik artan baskıyı artık görmezden gelemezler. Çoğu durumda kripto endüstrisine karşı daha dostça bir duruş bekleyebiliriz: 

Gelişmiş ülkelerin kripto varlıkları için net yasal ve vergi çerçeveleri tasarlamasını bekliyoruz.

Buna paralel olarak, yüksek oranda enflasyonist bir ekonomi ve değer kaybeden para birimiyle karşı karşıya olan daha fazla ülke, El Salvador örneğini izleyerek kripto para birimini yasal ihale olarak kabul edebilir.”

crypto.com
Kaynak: Crypto.com Araştırması

Ardından Crypto.com’un araştırma ekibi, kriptoların geleneksel finans portföylerinde temel bir unsur haline geleceğini tahmin ediyor.

“Kripto, yatırım portföyleri için alternatif varlık sınıfında bir demirbaş olacak. 

Bu yıl piyasaya sürülen ilk kripto ETF’leri, kapasitelerinin ötesinde taleple karşılandı ve bu, ana akım finans endüstrisindeki daha fazla kripto enstrümanının yakında izleyeceğini gösteriyor.  

telegram 12

Valkyrie’ninki gibi Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri [borsada işlem gören fonlar] bu yılın başlarında onay aldı. 

Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs, JP Morgan, E&Y, Bank of America ve Credit Suisse gibi geleneksel bankalar ve finans kuruluşları, ödemelerden transferlere ve yatırıma kadar kripto para birimlerini ana hizmetlerine entegre etmek için kripto borsalarıyla ortaklıklar arıyor.”

image 1
Kaynak: Crypto.com Araştırması

Borsanın araştırma ekibi, kitlesel kripto benimsemesinin kısmen, özellikle bir kripto sektörünün hızlanmasıyla körüklenmesini bekliyor: sürekli genişleyen değişmez tokenler (NFT’ler), blockchain oyunları ve metaverse.

“Metaverse 2021’de katlanarak büyüdü ve NFT’ler, oyunlar ve çevrimiçi kimlikler aracılığıyla çevrimiçi kültürde evrimin yolunu açtı. Yerli olmayanlar tarafından kripto benimsenmesi için ağ geçidi olarak kristalleşiyor. 

GameFi/Play-to-Earn’in, geleneksel oyun stüdyolarının bu unsurları mevcut kadrolarına dahil etmek için yarıştığı, kripto alanına toplu dönüşüm için ana araçlardan biri olacağını tahmin ediyoruz.

Web 2.0 teknoloji devi Facebook, şimdi Meta, metaverse’e bakar ve onu para kazanma için bir mekan olarak kullanır, daha fazlasının takip etmesini bekliyoruz. 

Alan olgunlaştıkça meta veri tabanı ve gerçek dünya arasında bir basamak olarak NFT profil resimleriyle birlikte NFT koleksiyonları patlama yaşıyor.”

image 2
Kaynak: Crypto.com Araştırması

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!