Altcoin Haberleri

Shiba Inu (SHIB) Shibarium Projesi Hakkında Daha Fazla Bilgi Verdi!

Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu (SHIB), çok konuşulan Shibarium projesinin durumu hakkında daha fazla ayrıntı sunuyor.

Yeni bir blog yazısında proje, SHIB ekosisteminin önerdiği katman-2 ölçeklendirme protokolünün beta sürümünün “başlatılmak üzere” olduğunu söyledi.

Resmi Shiba Inu bloguna göre Shibarium ölçeklenebilirlik, daha hızlı işlem süreleri, daha düşük gaz ücretleri ve genişletilmiş bir geliştirme çerçevesi sunmayı amaçlıyor. Ethereum (ETH) blok zincirinin üzerinde çalışacak.

“2021 yazında, ERC ağında kripto para birimlerinin veya NFT’lerin benimsenmesi için gaz maliyetinin son derece yüksek olması yaygındı. Genellikle 15$’lık küsuratlı bir satın alma işleminin üzerine 50-100$’lık ekstra bir ücret ekleniyor bu da günlük işlemler için pratik ve gerçekçi olmuyordu.

Peki, günlük yaşamda gerçekleşen küçük işlemler için giriş engelini nasıl kaldırabiliriz? Shibarium gibi katman-2 blok zincirlerinde işlemler ‘zincir dışı’ olarak gerçekleşir, yani işlemler katman-1 (Ethereum) blok zincirinin dışında gerçekleşir ve geri iletilir. Katman-2 blok zincirinin işlem işinin çoğunu yapmasına izin vermek bant genişliğini azaltıyor, bu da son kullanıcılar için daha düşük maliyetler (gaz ücretleri) ve işlem süresi sağlıyor.”

shibarium haberleri

Shibarium geliştiricilerin DApps oluşumunu kolaylaştırmasını amaçlıyor

Shibarium geliştiricileri daha önce Bone ShibaSwap’in (BONE) blok zincirini işletmek için kullanılan resmi dijital varlık olacağını ve üzerindeki her işlemin SHIB tokenlerini yakacağını duyurmuştu.

Shibarium ayrıca geliştiricilerin Shiba Inu blok zinciri üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

SHIB, haber yazıldığı sırada 0,000011 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 15. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %3’ün üzerinde düşüş yaşarken, son yedi günde %20’nin üzerinde artış gösterdi. SHIB güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!