BORSA

Gemini Borsası, Binance’i Geçmeyi Hedefliyor!

En üst sıradaki kripto borsası Binance, borsanın şu anda karşı karşıya olduğu düzenleyici sorunlar nedeniyle tahtını kaybedebilir. Kripto para borsası Gemini, Binance’in gözden düşmesini fırsata çevirmek istiyor.

Coingecko verilerine göre, Binance dünyanın en yüksek hacmine sahip kripto para borsası. Gemini borsası ise, Binance için çıkan haberlerden hiçte şikayetçi değil.

Ancak Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, borsanın Gemini’nin yüksek uyumluluğundan yararlanarak Binance’i geçmeyi planladığını paylaştı. Aslında Cameron, Gemini’nin kripto para borsası tahtlarında kendi kurallarına göre oynadığını ima etti ve şu cümleyi söyledi;

“Yarıştaki en hızlı kaplumbağa olmaya çalışıyoruz. Uzun oyun zamanla karşılığını verir.”

Cameron Winklevoss, Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda bu sözleri paylaştı. ,

gemini
Gemini Borsası, Binance'i Geçmeyi Hedefliyor! 1

Her ne kadar üst düzey borsa dünya çapında birçok ülkede varlığa sahip olsa da. Ancak bazı yetkililer borsayı yasakladı. Binance’i çökerten bazı ülkeler arasında İngiltere, Cayman Adaları, Japonya, Tayland ve diğerleri yer alıyor.

Bu ülkelerin tümü, uygun lisanslama veya mevzuata uygunluk olmaksızın düzenlenmiş faaliyetleri yürütmek için Binance’i kara listeye aldılar. Ek olarak borsa, düzenleyici bir baskının ortasında Kanada’nın Ontario eyaletinden çıktı.

Aynı zamanda ABD, borsanın bazı faaliyetlerini incelemeye başladı. Görünüşe göre, artan kripto benimseme yetkilileri, kripto pazarında daha sıkı düzenlemeler uygulamak için baskı altında.

Artan sayıda kripto dolandırıcılığı, bir kez daha kripto ticaretinin tehlikelerine ışık tuttu. Gemini’nin sadece farkında olmadığı, aynı zamanda düzeltmeye çalıştığı bir gerçek. Özellikle Gemini, 2018’de Sanal Emtia Derneği’nin kurulmasına yardımcı oldu. Dernek, kripto endüstrisindeki kötü uygulamaları, sahtekarlığı ve manipülasyonu ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Son olarak, düzenleyici sorunlara rağmen Binance, yalnızca kripto piyasasına hakim olmayı başaramadı. Ayrıca, en iyi borsa pazardan daha iyi performans gösteriyor. Yazma sırasında, borsa işlem hacminde 11.204.217,010 $ kaydetti. Karşılaştırıldığında, en iyi rakip Coinbase borsası aynı dönemde sadece 1.466.572.591 $ işlem hacmi kaydetti ve Gemini 115.441.473 $ kaydetti.

kaynak: coiquora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!