Kripto Borsa Haberleri

DeFi Kasım Durgunluğundan Sonra, 50 Milyar Dolarla Rekor Kırıyor!

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, geçtiğimiz dönemde yaşadığı durgunluktan sonra toparlanma sinyalleri veriyor.

Platformlarının kilitli toplam değeri (TVL), kripto türev borsası FTX’in Kasım 2020’deki çöküşü sonrasında 50 milyar dolardan 40 milyar dolara kadar gerilemişti.

Ancak DefiLlama’nın verileri, merkezi olmayan finans platformlarının toplam TVL’nin yeniden 50 milyar dolar seviyesine yükselerek kripto alt sektöründe toparlanmanın yaşandığını gösteriyor.

TVL, bir blok zincirindeki akıllı sözleşmelerde tutulan toplam sermayeyi ifade eder ve kilitlenen teminat miktarının mevcut varlık değeri ile çarpımı ile hesaplanır.

Genel DeFi TVL’si, 16 Şubat’ta FTX çöküşünden bu yana ilk kez 51,1 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı. Ancak haber yazıldığı anda TVL 48,78 milyar dolara gerilemiş durumda.

defi haberleri

En yüksek TVL’ye sahip DeFi platformu, LDO olarak öne çıkıyor

Lido DAO (LDO), DeFi protokolleri arasında en yüksek TVL’ye sahip platformdur. Toplam değeri %12,07 artarak şu anda 8,67 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır. Ayrıca, Ethereum (ETH) stake hizmeti de toplam TVL’nin %17,77’sini oluşturmaktadır.

Lido’yu takip eden MakerDao (MKR), %5,95 artışla 7,4 milyar dolar TVL ile ikinci sırada yer almaktadır. Curve DAO (CRV) ise %13,89 artışla 4,97 milyar dolar TVL ile üçüncü sıradadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!