Kripto Borsa Haberleri

Devam Eden Kötü Kripto Sezonu Kraken Borsasını Zorluyor!

Dijital varlık borsası Kraken, sektörü alt üst etmeye devam eden kripto kışında ayakta kalmanın bir yolu olarak işgücünü küçültüyor.

Kraken işçi çıkartabilir

Kraken’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Jesse Powell yaptığı yeni açıklamada, mevcut makroekonomik ve jeopolitik koşulların, platformda önemli ölçüde daha düşük ticaret faaliyetleri ve kayıtlara yol açtığını söyledi.

kraken haberleri

Yönetici, Kraken’in maliyetleri talebe göre ayarlamak için diğer tüm yolları tükettiğini ve şirketi 1.100 işçiyi veya çalışanlarının %30’unu işten çıkarmaya zorladığını söylüyor.

“2011’de kurulan en uzun soluklu küresel kripto borsalarından biri olarak, birçok pazar döngüsünde başarılı bir şekilde yol aldık ve stratejimiz her zaman düşünceli maliyet yönetimi ve harcamayı içeriyordu.

Bu değişiklikler, müşterilerimiz için en fazla değeri katan seçkin alanlarda birinci sınıf ürün ve hizmetler oluşturmaya devam ederken, işimizi uzun vadede sürdürmemize olanak tanıyacak.”

Ayrılan çalışanlar, ayrılık ücreti, önümüzdeki dört ay boyunca sağlık sigortası, uygun kişiler için performans ikramiyeleri, kazanılmış hisse senedi opsiyonlarını kullanmak için genişletilmiş pencereler, şirket sponsorluğunda vize alanlar için göçmenlik desteği ve işten çıkarma desteği alacak.

Kraken, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ettiği iddiasıyla Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Kontrol Ofisi’ne (OFAC) uzlaşmak üzere 362.159 $’lık bir para cezası ödemeyi kabul ettikten sonra personel azaltmayı duyurdu.

Bu ayın başlarında, diğer kripto borsa devi Coinbase, ayı piyasasının ortasında giderlerini daha etkin bir şekilde yönetmek için bazı çalışanlarını işten çıkardığını da duyurdu .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!