Kripto Borsa Haberleri

SEC Başkanı Yaklaşan Kripto Darbesi Konusunda Uyardı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı’nın, FTX’in yüksek profilli çöküşünün ardından kripto endüstrisine yönelik bir baskının yakın olduğunu söylediği bildirildi.

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre SEC Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun kurallarına uymayan firmaların peşine düştüğünü söyledi ve bu tür şirketleri kumarhanelerle karşılaştırdı.

“Pist giderek kısalıyor. Bu Vahşi Batı’daki kumarhaneler kurallara uymayan aracılardır.”

Ayrıca müşterilerinin fonlarını yedeklemek için rezerv varlıklara sahip olduklarını kanıtlayan kripto borsaları eğiliminin, uygulama mevcut düzenleyici açıklama standartlarına uymadığı için hiçbir şey ifade etmediğini söyledi.

“Rezerv kanıtı, ne bir şirketin varlık ve yükümlülüklerinin tam bir muhasebesidir ne de menkul kıymetler yasaları kapsamında müşteri fonlarının ayrılmasını sağlar.”

kripto borsa haberleri

Gensler’e göre düzenleyiciler, firmalarının kendi fonları ile müşterilerinin fonlarını ayırmasını ve tüm işlemlerin doğru kayıtlarını tutmasını sağlamaya odaklanmalıdır.

“Bu alanda müşterilere kriptolarının gerçekten orada olduğuna dair güven vermenin yollarından bahsedenler var. Bunu zaman içinde test edilmiş saklama, müşteri fonlarının ayrılması kuralları ve muhasebe kurallarına uyarak yapmalılar.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!