Bitcoin Haberleri

CFTC Başkanı, Yalnızca Bitcoin’in Bir Emtia Olduğunu Söyledi!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı’nın, piyasadaki yalnızca bir kripto varlığının emtia olarak sayıldığını söylediği bildiriliyor.

CFTC: Sadece Bitcoin’i emtia olarak kabul ediyoruz

Fortune tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, CFTC Başkanı Rostin Behnam, piyasa değerine göre önde gelen dijital varlık olan BTC, emtia olarak kabul edilebilecek tek sanal para birimi olduğunu ve bu nedenle düzenleyici kurumun yetki alanına girdiğini söylüyor.

Bu, Ekim ayında olduğu gibi Behnam’ın inançlarında bir değişikliğe işaret ediyor, Başkan lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) da bir emtia sayılabileceğini söyledi.

O sırada Behnam, en iyi altcoinin bir iş kanıtı mutabakat mekanizmasından hisse kanıtı mekanizmasına geçmesine rağmen menkul kıymet sayılmayacağını söylemişti.

cftc ethereum kriptoup

Rapora göre menkul kıymetler CTFC’nin gözetimi altına girmiyor ve kripto endüstrisinde CFTC’ye kıyasla daha sert düzenleme yöntemlerine sahip olduğu bilinen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yargı yetkisine tabi.

Behnam, önde gelen kripto borsa platformu FTX’in milyarlarca dolarlık çöküşünün ardından kripto endüstrisinin umutsuzca açık yönergelere ve düzenlemelere ihtiyacı olduğunu söylemeye devam ediyor.

CFTC’nin, sanal para birimleri söz konusu olduğunda doğrudan gözetimden yoksun olduğu için yalnızca sınırlı yaptırım eylemleri gerçekleştirebileceğini söylüyor.

CFTC ve SEC, hangi sanal para birimlerinin menkul kıymet ve hangilerinin emtia olarak kabul edildiği konusunda anlaşmazlıklar yaşasa da, Behnam düzenleyici kurumlar arasındaki işbirliğini övdü.

Behnam’a göre, düzenleyicilerin “hareketsizlik felçtir” diyerek hiçbir şey yapmaması en kötü eylem biçimi olacaktır.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!