Altcoin Haberleri

Güney Koreli Yetkililer Terra (LUNA) Çalışanları İçin Tutuklama Emri İstiyor!

Güney Kore’deki savcıların, Terra (LUNA) ekosistemindeki kötü şöhretli çöküşle ilgili bir soruşturmanın bir parçası olarak, Terraform Labs’ın kurucu ortaklarından yedi kişiyle birlikte tutuklanması için emir istediği bildiriliyor.

Terra (LUNA) çalışanları için tutuklama emri isteniyor

Güney Kore haber ajansı Yonhap, davayı soruşturan savcıların Seul Güney Bölge Savcılığından Terraform Labs’ın kurucu ortağı, Daniel Shin olarak da bilinen Shin Hyun-seong için tutuklama emri çıkarmasını istediklerini bildirdi.

Shin’in, düzenli yatırımcılara haber vermeden önceden çıkarılan Terra tokenlerini elinde tuttuğu ve bu tokenleri daha yüksek bir fiyata satarak 140 milyar won (yaklaşık 105 milyon $) değerindeki yasa dışı karı cebe indirdiği iddia edildi.

terra haberleri

Aynı zamanda ödeme platformu Chai Corporation’ın CEO’su ve kurucusu olan Shin, şirketin müşteri bilgilerini Terra’ya sızdırdığı iddiasıyla Elektronik Finansal İşlem Yasasını ihlal etmekle de suçlanıyor .

Shin, artık Terraform Labs’a bağlı olmadığını söylüyor.

“Terra ve Luna’nın çöküşünden iki yıl önce (Terraform Labs) ayrıldım ve çöküşle hiçbir ilgim yok.”

Rapora göre, üç Terraform Labs yatırımcısı ve dört LUNA mühendisi ve algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) için izin aranıyor.

Talep, Terra’nın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon’un serbest kalmasıyla geldi. Kwon, LUNA ve UST’nin erimesinden kendisinin sorumlu olduğunu kabul etti, ancak nerede olduğu hala bilinmiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!