BORSA

En İyi ABD Kripto Borsası Coinbase, Fortune 500’de Listelenen İlk Kripto Firması Oldu!

Önde gelen ABD borsası Coinbase, Fortune 500’e giren ilk kripto şirketi olmak için milyarlarca dolar gelir elde etti.

Coinbase Global (COIN), 2021’de 7,8 milyar doların üzerinde gelir elde ederek, COIN’i Fortune’un gelire  göre en büyük 500 ABD şirketi sıralamasında 437. sıraya yerleştirdi.

Coinbase, Pazartesi günü yayınlanan listeye katılan ilk kripto firması ve ilk olarak Nisan 2021’de Nasdaq’ta listelendi.

Fortune genel yayın yönetmeni Alyson Shontell, Coinbase’in küresel bir pandeminin ikinci yılındaki “garip koşullara” rağmen kâr etmeyi başaran birkaç “pandemi kazananından” biri olduğunu söyledi.

coinbase
en i̇yi abd kripto borsası coinbase, fortune 500'de listelenen i̇lk kripto firması oldu! 1

Coinbase’in başarısı şirket için bir dönüm noktası olsa da, 7,8 milyar dolarlık geliri, 573 milyar dolarlık geliri olan 1 numaralı Fortune 500 şirketi Walmart’ın yanında sönük kalıyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Coinbase ve bir bütün olarak kripto alanının büyümeye devam etmesini bekliyor ve son zamanlarda   kripto ekonomisinin önümüzdeki yıllarda küresel GSYİH’nın %15’ine patlayacağını tahmin ediyor.

“Aklımda bu, 90’ların sonlarında veya 2000’lerin başında e-ticaretin doğuşunu gördüğünüz İnternet’in ilk günlerine benziyor ve şimdi hızlı ileri 20 yıl, e-ticaret, sanırım, küresel GSYİH’nın %15’i gibi bir şey.

Ve bence buradan 20 yıl ileriye giderseniz, kripto ekonomisi muhtemelen küresel GSYİH’nın %15’i gibi büyük bir kısmı temsil edecek.”

Armstrong ayrıca şirketlerin gelecekte şu anda interneti kullandıkları düzeyde kriptoyu benimseyeceklerine inandığını söylüyor.

“Aslında, şu anda çoğu şirketin interneti kullandığı şekilde, bence çoğu şirket gelecekte bir şekilde, şekil veya formda kripto kullanmaya başlayacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!