Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Plaid, Endişe Verici Kamu Raporlarının Ardından FTX’i Kullanıcıların Banka Hesaplarından Kesti!

Fintech şirketi Plaid, FTX’in kullanıcılarının banka hesaplarına erişimini, iflas eden kripto borsasının bunlara erişmeye çalıştığına dair rahatsız edici raporların ortaya çıkmasının ardından kullanıcılarının banka hesaplarına erişimini kesti.

Yakın zamanda yapılan bir duyuruda, finansal hesapları uygulamalara veya şirketlere bağlayan, güvenlik endişelerini gerekçe göstererek FTX üretiminin ürünlerine erişimini askıya alacaklarını söyledi.

Fintech şirketi Plaid, FTX üretim erişimini askıya aldı

“Kamuya açık raporlara dayanarak, Plaid’in ürünlerine FTX üretim erişimini askıya aldı. Şu anda Plaid’in dolandırıcılık faaliyeti için bir vektör olarak kullanıldığına dair herhangi bir göstergeye sahip değiliz. Güvenlik en önemli önceliğimizdir; durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.”

Fintech firmasının eylemleri; Web3 topluluğu gm.xyz’in kurucu ortağı Mike McGuiness’in, FTX’in 12 Kasım sabahı banka hesabına erişmeye çalıştığını tweetlemesinin ardından geldi. McGuiness kanıt olarak Plaid hesabının bir ekran görüntüsünü verdi.

“PSA (Kamu Hizmeti Duyurusu): FTX US ile bağlantılı bir banka hesabınız varsa, banka hesabı şifrenizi değiştirin ve veri paylaşımını derhal durdurun. Aşağıda 40 dakika önce erişmeye çalıştıkları banka hesabımın ekran görüntüsü yer almaktadır.”

db13 kriptoup
kaynak: mike mcguiness

Web sitesinde müşterilerine bir SSS (sıkça sorulan sorular) aracılığıyla durumu açıkladı ve kullanıcılara FTX’in bireysel hesaplarına erişimini de kaldırabileceklerini hatırlattı.

FTX artık sizinle ilgili herhangi bir finansal veriyi alamasa da, isterseniz Plaid Portal’ı kullanarak bireysel hesaplarınıza erişimi iptal edebilirsiniz. Finansal kurumunuza bağlı olarak, FTX’in bireysel hesaplarınıza erişimini bankanızın güvenlik merkezi aracılığıyla da iptal edebilirsiniz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!