Kripto Borsa Haberleri

Grayscale, ETF Başarısız Olursa 10,7 Milyar Dolarlık Bitcoin Tröstünün Bir Kısmını Satmayı Düşünüyor!

Kripto varlık yönetimi devi Grayscale’in, firmanın borsa yatırım fonları (ETF’ler) planlarının işe yaramaması halinde sermayesinin bir kısmını yatırımcılara geri satmayı düşündüğü bildirdi.

Yeni bir Wall Street Journal raporuna göre, şirketin BTC destekli ETF planlarının başarısız olması durumunda Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) sermayesinin bir kısmını hissedarlara iade etmek için alternatif yollar araştırabilir.

Grayscale İcra Kurulu Başkanı Michael Sonnenshein tarafından yatırımcılara gönderilen bir mektuba göre, seçenekler arasında “10,7 milyar dolarlık tröstün tedavüldeki hisselerinin %20’sine kadar bir ihale teklifi” yer alabilir.

Bitcoin Tröstü, kurumsal yatırımcılara Bitcoin’e maruz kalmaları için kolay ve düzenlenmiş bir yöntem sunmak amacıyla kurulmuştur. Şu anda BTC’nin spot fiyatının %50’sinden fazla bir indirimle işlem görüyor.

grayscale haberleri

Haber, yatırımcıların kripto sektörüne olan güvenini sarsan ve kripto borsalarının mali durumlarının daha fazla incelenmesini tetikleyen FTX borsasının patlamasının hemen ardından geldi.

Ekim ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yasal girişimlerde bulunarak SEC’in Bitcoin borsasında işlem gören bir fon için yapılan tekliflere karşı önyargılı davrandığını iddia etti.

“Bunu yaparken Komisyon, yatırımcıyı koruma görevini terk etmiş ve yatırım ürünleri arasında kazananları ve kaybedenleri seçme konusunda keyfi ve kaprisli bir uygulama yaparak takdir yetkisini kötüye kullanmıştır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!