Kripto Borsa Haberleri

Coinbase, Küresel Kripto Düzenleme Çerçevesi Hakkında Öneriler Sundu!

ABD merkezli en iyi kripto borsası Coinbase, Finansal İstikrar Kurulu’na (FSB) düzenleyicinin önümüzdeki aylarda açıklayacağı kripto varlıklarını uluslararası düzeyde düzenleme önerisiyle ilgili olarak yanıt verdi.

Coinbase’in baş politika sorumlusu Faryar Shirzad tarafından kaleme alınan borsa, herhangi bir küresel düzenleyici çerçevede dikkate alınması gerektiğini söylediği birkaç temel alanı tanımladı.

Coinbase göre FSB’nin sabit paralara bakış açısında sorunlar var

Sabit coinleri “finansal hizmetlerde yeni bir inovasyon çağının” temeli olarak adlandırıyor. Ancak Shirzad, Coinbase’in FSB’nin sabit paralara bakış açısıyla ilgili bazı sorunları olduğunu yazdı.

“Bununla birlikte, FSB’nin ‘stabilcoin düzenlemesi’ terimini kullanımının genişliği konusunda endişeliyiz. Raporlarda kullanıldığı şekliyle bu terim, birçoğu bir blok zinciri ağındaki işlemlerin doğrulanması gibi finansal piyasa altyapılarının tipik kapsamının çok dışında olan çok çeşitli faaliyetleri kapsamaktadır. FSB’nin, bir stabilcoin’in üzerinde çalışabileceği blockchain ağını desteklemek dışında bir stabilcoin düzenlemesine herhangi bir şekilde dahil olmayan doğrulayıcıları, blok oluşturucuları, röleleri, havuz operatörlerini ve diğer blockchain teknolojisi altyapı sağlayıcılarını ‘stabilcoin düzenlemesi’ kapsamından açıkça çıkarmasını tavsiye ediyoruz.”

coinbase haberleri

Coinbase ayrıca merkezi olmayan finansın (DeFi) önemine de değindi ve FSB’nin sektördeki inovasyonu tamamen engellemek yerine teşvik etmeye çalışmasını tavsiye etti.

“Hükümetler ve düzenleyiciler internetin ilk gelişimini teşvik ettiler, aynı şekilde temel katmandaki DeFi inovasyonunu da gelişmesi için teşvik etmeliler. DeFi geliştiricileri yalnızca kod geliştirir ve yayınlar; müşteriler için doğrudan finansal işlemleri kolaylaştırmaz veya varlıklarını tutmazlar. Geliştiricileri kripto varlık piyasası aracılarıymış gibi düzenlemenin uygunsuz olacağına inanıyoruz.”

Coinbase’in yanıtının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!