Bitcoin Analizleri

Ünlü Analist Kaleo, Bitcoin’in Bir Sonraki Boğa Piyasasına Dönüşünün Sinyallerini Anlattı!

Popüler kripto analisti ve yatırımcısı Kaleo, klasik bir teknik göstergenin yeni bir Bitcoin (BTC) boğa piyasasının ortaya çıkışını işaret edebileceğini söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda Kaleo, tarihsel olarak Bitcoin boğa piyasasının fiyatın 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine çıkmasıyla başladığını söylüyor.

200 günlük SMA izlemek Bitcoin için önemli sinyallerden biri

Yatırımcı strateji basit olsa da 200 günlük SMA’nın kırılmasını izlemenin, BTC’de yükselişe geçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken önemli sinyallerden biri olacağını söyledi.

“Bence büyük pivotları izlemek için ileriye dönük şeylerden biri, bulunduğumuz yerden herhangi bir değişim, bu 200 günlük basit hareketli ortalamanın da geri alınmasıdır. Çoşkulu bir şekilde ‘Tamam, bir süre daha önümüz açık’ diyebileceğimiz değişim aradığım şeylerden biri.

İnanılmaz derecede basit olduğunu biliyorum ama bu son birkaç döngü boyunca bu grafikte gördüğümüz her bir dip için bir imza olan bir şey. Bu yüzden bunun basit ve takip etmesi kolay bir şey olduğunu düşünüyorum…

Bu gerçekleşene kadar sabırlı olmak önemli.”

Kaleo, Bitcoin’in Haziran 2023’e kadar bir sıçrama görmeden önce önümüzdeki aylarda konsolide olduğu ve biraz yeni bir ayı piyasası düşük seviyesine ulaştığı bir senaryo öneriyor.

bitcoin analiz
kaynak: kaleo/youtube

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %75 düşüşle 16.766 $’a işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!