Kripto Borsa Haberleri

Sam Bankman-Fried’ın Toplamda 28,4 Milyon Dolarlık Jetleri Elinden Alındı

3 Ekim 2023’te başlayan davada, Sam Bankman-Fried ile ilgili gelişmeler günden güne artıyor.

Tahminlere göre duruşmaların yaklaşık altı hafta süreceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz 11 Ekim Çarşamba günü, Bankman-Fried’a ait 28,4 milyon dolarlık iki özel jetin el konulduğu öğrenildi. Bu jetlerin Bankman-Fried tarafından kullanılmadığı, mahkeme belgelerinde de yer aldı. Belgelere göre, Bankman-Fried’ın 15,9 milyon dolarlık Bombardier Global 5000 ve 12,5 milyon dolarlık Embraer ERJ-135BJ Legacy 600 isimli iki özel jeti bulunmaktaydı.

sam bankman-fried

Bombardier Global 5000, 13 kişi taşıyabilme ve yedi kişi ağırlayabilme özelliği ile segmentinde dikkat çeken bir jet. Bankman-Fried’ın bu jetinde sadece gardırop ve depo alanı bulunuyor. Ancak bu modelde, sinema salonu ve yatak odası gibi ek özellikler eklenerek yükseltilebiliyor. Bu jet, 9656,064 kilometre mesafede (örneğin New York ile Çin arası) seyahat edebilme kapasitesine sahip.

Öte yandan, Embraer ERJ-135BJ Legacy 600 modeli jet, dokuz kişilik kapasitesiyle bilinirken aynı zamanda yüksek hız kapasitesiyle de öne çıkıyor.

Bankman-Fried’ın bu jetlere sahip olmasına rağmen kullanmadığı ve “uçuş riski” nedeniyle geçtiğimiz günlerde bu jetlere el konulduğu belirtildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!