Kripto Borsa Haberleri

Coinbase CEO’su Kripto Düzenleme Önerilerini Açıkladı!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’nin küresel bir finansal lider olarak kalmasını sağlayacağına inandığı bir kripto düzenleme önerisinde bulundu.

Borsa, blok zinciri odaklı ve merkezi olmayan bir internetin gelişimini ve kripto para birimlerinin yeni bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkmasını öngörmek için Dijital Varlık Politikası Önerisini (dApp) başlatıyor.

Armstrong 867.000 Twitter takipçisine, teklifin ABD’nin teknolojik değişim karşısında finansal lider statüsünü korumasına yardımcı olmayı amaçladığını söyledi.

“Web3 üzerimizde ve Amerika için sadece bir finans merkezi olarak statüsünü korumakla kalmayıp aynı zamanda yeniliği teşvik etmek, istihdam yaratmak ve ekonomiyi büyütmek için muazzam bir fırsatı temsil ediyor.

Tüm bunları, birlikte çalışırsak tüketicileri koruyan ve eşit şartlar yaratan mantıklı düzenlemelerle yapabiliriz.”

Armstrong, dApp’in hükümet paydaşlarının yanı sıra kripto alanı ve akademi içindeki bireylerin görüşlerini temsil ettiğini söylüyor. Coinbase, teklifi hazırlamadan önce birden fazla sektörden temsilcilerle derinlemesine toplantılar yaptı.

Coinbase baş politika sorumlusu Faryar Shirzad’a göre, dApp temel olarak dört sütundan oluşuyor:

  • Dijital varlıkları ayrı bir çerçeve altında düzenleyin
  • Dijital varlık piyasaları için bir düzenleyici belirleyin
  • Dijital varlık sahiplerini koruyun ve güçlendirin
  • Birlikte çalışabilirliği ve adil rekabeti teşvik edin

Şirzad şu ifadeleri kullandı,

“Amacımız, finansal sistemimizin geleceği hakkında kamuya açık konuşmaya düşünceli ve saygılı bir şekilde katılmaktır. Bu konuşmanın, iki eşzamanlı ve geniş gelişmenin tanınmasını gerektirdiğine inanıyoruz:

1. İnternetin blok zinciri odaklı ve merkezi olmayan evrimi

2. Dijital olarak yerel olan ve benzersiz ekonomik kullanım durumlarını güçlendiren ayırt edici bir varlık sınıfının ortaya çıkışı

@Coinbase’deki umudumuz, bu çerçevenin ortak ekonomik geleceğimizle ilgili açık ve yapıcı bir tartışmayı canlandırmasıdır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!