Altcoin Haberleri

FTX, Çalışanlara Normal Maaş Ödemelerine Devam Ediyor!

Kripto borsası FTX, iflas krizi sırasında iştiraklerinin çoğu kesintiye uğradıktan sonra çalışanların maaş ve sosyal yardım ödemelerine devam ettiğini söyledi.

John J. Ray III yaptığı açıklamada, iş operasyonlarını korumak amacıyla ABD dışındaki bazı yüklenici ve hizmet sağlayıcıları için olağan ödemelerinin devam edeceğini söyledi.

FTX CEO’su çalışanlara ve ortaklara teşekkür etti

Ray; ödemelerdeki kesintilerin neden olduğu rahatsızlığı kabul ettiğini, destekleri için çalışanlara ve ortaklara teşekkür etti.

“Mahkemenin İlk Gün önergelerimizi onaylaması ve küresel nakit yönetimi konusunda yapılan çalışmalarla birlikte, FTX grubunun dünyanın dört bir yanındaki kalan çalışanlarımıza maaş ve sosyal haklara ilişkin olağan nakit ödemelerine devam etmesinden memnuniyet duyuyorum.

İflas Mahkemesi tarafından onaylanan limitlere tabi olmak kaydıyla, ticari faaliyetlerini sürdürmek için gerekli olan ABD dışındaki seçilmiş satıcılara ve hizmet sağlayıcılara nakit ödemeler yapmaktadır. Bu ödemelerdeki geçici kesintinin yarattığı zorluğun farkındayız, tüm değerli çalışanlarımıza ve ortaklarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

ftx haberleri

Ancak bu yardım tüm çalışanları kapsamıyor. Açıklamada, Bahamalar’daki FTX Digital Markets, Avustralya çalışanları ve yüklenicilerinin ABD’deki 11. bölüm davaları tarafından korunmadığı belirtti.

Duyuru, kripto kredi firması BlockFi’nin FTX’e maruz kaldığını gerekçe göstererek iflas başvurusunda bulunmasının hemen ardından geldi. BlockFi, yeniden yapılandırma çabalarının bir kısmının karşı taraflar tarafından kendisine ödenmesi gereken tüm yükümlülükleri geri alma girişimlerini içereceğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!