Altcoin Haberleri

Alameda Research, Grayscale Davasını Geri Çekti!

Geçtiğimiz Mart ayında, iflas eden dijital varlık borsası FTX’in borçluları, Delaware’de Grayscale‘e karşı bir dava açmıştı. Dava, güven anlaşmalarını ihlal ederek 1,3 milyar dolardan fazla aşırı yönetim ücreti aldığını iddia ediyordu. Ayrıca Alameda, Grayscale’in eylemlerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güven hisselerinin değerini ilgili varlık değerlerinin %50’sine düşürdüğünü öne sürüyordu.

FTX, o dönem hissedarlar için 9 milyar dolarlık değeri açacak ihtiyati tedbir talebinde bulunmuş ve FTX Borçluları’nın müşterileri ve alacaklıları için 250 milyon doların üzerinde para kurtarmaya çalışıyordu. FTX CEO’su John J. Ray III, amacın borsa paydaşları için varlık kurtarmayı maksimize etmek olduğunu söyledi.

“Amacımız, Grayscale’in kendi kendine ticaret yapması ve uygunsuz itfa yasağı tarafından baskı altında tutulduğuna inandığımız değeri açığa çıkarmaktır. Eylemlerle zarar gören diğer Güven yatırımcılarının yanı sıra, FTX müşterileri ve alacaklıları ek kurtarmaardan yararlanacak.”

grayscale haberleri

Alameda, Grayscale davasını takip etmiyor

Ancak Reuters’ın haberine göre, Alameda artık davayı takip etmiyor.

Sözcü konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Alameda’nın davayı kendi isteğiyle geri çekmesi, Grayscale’in bu hukuki işlemin tamamen haksız olduğu konusundaki pozisyonunu vurguluyor.”

FTX, Kasım 2022’de iflas etmişti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!