Altcoin Haberleri

Ethereum (ETH) Fiyatı: 3.000 Dolar Geliyor Mu?

Kripto para birimleri deyim yerindeyse muhteşem geçen birkaç günün ardından dün karışık sinyaller vermeye başladı. Ancak piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da (ETH) hala boğalar hakimiyette gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.475 dolardan işlem gören Ethereum’un rekorunu kısa süre önce 2.480 dolar olarak belirlediği ifade edilebilir. ETH’un Mart ayı sonunda 1.660 dolar bandında işlem gördüğü göz önünde bulundurulduğunda aslında en büyük altcoin biriminin iki hafta gibi kısa bir süre içinde oldukça iyi bir performans sergilediği anlaşılıyor.

eth

Analistlere göre şu anda ETH’da işlem hacimleri artıyor ve bu durum teknik sinyallerle birleştiğinde oldukça önemli bir artış göstergesi olarak değerlendiriliyor. Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde ise ETH’un ilk hedefinin 2.650 dolar olduğu düşünülüyor.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Analistlere göre şu anda Ethereum’da hemen hemen tüm göstergeler boğalar lehine. Yükseliş görünümü, Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesi ile de doğrulanıyor. Yapılan açıklamalara göre MACD hala büyük bir satın alma bölgesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak 2.500 dolar üzerine doğru yapılacak bir kırılma satın alma baskısını daha da arttırarak 3.000 dolar doğru bir yolculuğu başlatabilir.

Ancak bu noktada analistler ETH’un lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte hareket ettiğini unutmamak gerektiğini dile getiriyor. Bitcoin’de oluşacak derin bir düzeltme Ethereum’u da etkileme potansiyeline sahip olduğu içinde ETH’da yükselişin devam edebilmesi için BTC’nin düşüşe geçmemesi gerektiği düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!