Altcoin Haberleri

Ünlü Tüccar Kripto Uyarısında Bulundu! Ethereum’un En Büyük Rakiplerinden Birinin Şiddetli Düzeltmeye Başladığını Söyledi!

Yakından takip edilen bir kripto tüccarı, Ethereum’un en patlayıcı rakiplerinden biri için derin bir düzeltici hareket öngörüyor.

Tüccar Light, 149.400 Twitter takipçisine Terra’yı (LUNA) 51$ fiyat hedefiyle açığa aldığını söylüyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) ödeme ağının, Terra tabanlı stablecoin TerraUSD’ye (UST) olan bağımlılığı nedeniyle zarar göreceğine inanıyor.

“98 dolardan başlayan kısa LUNA/USDT. Bir alt ayı piyasasında salıncak başarısızlığı ikiye katlanıyor ve anlatı iflas ediyor – kimse ahır ödünç almak istemediğinde yapay Ponzi getirisi.”

kripto
Kaynak: Işık/Twitter

Terra, kullanıcıların kendi yerel varlığı LUNA’yı yakarak TerraUSD (UST) gibi sabit paraları basmasına izin veren bir blok zinciri ağıdır. UST sahipleri, sabit paralarını LUNA’ya geri çevirebilir veya varlıklarını ödünç verme platformu Anchor Protocol’e (ANC) yatırabilir ve yıllık yüzde 19,5’lik bir getiriden (APY) yararlanabilir.

Analitik firması IntoTheBlock, Anchor Protocol’ün yaklaşık %20 APY’sini sürdürmek için UST için borçlanma oranının %13 olduğunu söylüyor.

Light, kripto piyasalarında hüküm süren düşüş hissinin yatırımcıları UST borç almaktan caydıracağına ve Anchor Protocol’ün %19,5 APY’sini uzun vadede sürdürülemez hale getireceğine inanıyor. Böyle bir senaryoda, yatırımcılar en iyi Ethereum (ETH) rakibini satmak amacıyla UST’lerini LUNA’ya çevirebilirler.

Yazma sırasında, LUNA 87.10 $ karşılığında el değiştiriyor. Light’ın hedefine doğru bir hareket, %41’in üzerinde bir aşağı yönlü potansiyel olduğunu gösteriyor.

Yedinci en büyük kripto varlığının ekonomisini sağlıklı tutmak için Terraform Labs (TFL) CEO’su Do Kwon, Terra geliştiricisinin 1,2 milyar dolar değerinde 12 milyon LUNA jetonu bağışladığını açıkladı .

“TFL, Luna Foundation Guard’a (LFG) 12 milyon ek LUNA bağışladı…

Fonlar UST’nin basılması için yakılacak ve daha sonra LFG’nin rezervlerini büyütmek için kullanılacak. Cari fiyatlarla, bu, UST rezervlerine gelen 1,2 milyar ilaveyi yansıtıyor.”

Terra, borçlanma talebi düşük olduğunda kazançlı APY’sini ödemek için UST rezervlerinden yararlanır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!