ALTCOİN

Ethereum (ETH) Balinaları Ciddi Oranlarda Alım Yapmaya Devam Ediyor! En Yüksek Seviyeye Ulaşıldı!

Ethereum balinaları en popüler ikinci kripto paranın düşüşünü dipten alım fırsatı olarak değerlendirerek cüzdanlarını doldurdu. Ethereum (ETH) pazar günü yaşanan büyük piyasa geri çekilmesi sırasında 1.950 dolara kadar gerilemişti. Bunun ardından hesabında en az 10.000 ETH bulunduran yatırımcılar olarak tanımlanan balinalar yüklü miktarda alım yaptı. Analitik şirketi Sentiment’in verilerine göre balina sayısında rekor seviyeler görüldü.

Ethereum Kısa Sürede Fiyatını Üçe Katladı

Geçtiğimiz pazar günü yaşanan büyük geri çekilmede bireysel yatırımcılar paniğe kapılırken, Ethereum balinaları yüklü miktarda ETH almaya devam etti. Bu bağlamda ETH balinaları sayısında rekor seviye gözlendi. Bununla birlikte ETH lider kripto para birimi Bitcoin’e karşı ciddi kazançlar elde etti.

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un fiyatı 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 724 dolardı. ETH ağının DeFi ve NFT sektöründe yoğun kullanımı ve piyasadaki boğa koşusu Ethereum fiyatını üçe katladı. Ethereum 16 Nisan’da 2.500 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dört aydan daha kısa bir sürede %250’ye yakın artış kaydeden ETH, geçtiğimiz pazar günü yaşanan piyasa düşüşünde 1.950 dolara kadar geriledi.

Balinalar Alımlara Devam Ediyor

Analitik şirketi Santiment’in verilerine göre, birçok bireysel yatırımcı paniğe kapılıp elindeki ETH’leri sattı. Ancak buna karşılık Ethereum balinaları bu seviyelerde adeta alım partisi yaptı. Son verilere göre en az 10.000 ETH sahibi olan hesapların sayısı yıl başından bu yana hızla arttı. Bununla birlikte özellikle pazar gününden itibaren bu hesaplar aktif olarak kullanılırken rakamlar rekor seviyeye ulaştı.

ethereumwhale

Öte yandan Ethereum, lider kripto para birimi karşısında son birkaç saat içerisinde %7 değer kazandı. Buna ek olarak Ethereum, haberimizin hazırlandığı sırada 2.290 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!