Altcoin Haberleri

Cardano Geliştiricileri Yeni Araç Setini Açıkladı!

Ethereum’un (ETH) rakibi Cardano’nun (ADA) arkasındaki geliştirme ekibi Input Output Global (IOG), Cardano ağı için yan zincirlerin oluşturulmasına olanak tanıyan yeni bir araç setinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bir blog yazısında IOG, araç setinin geliştiricilerin kendi mutabakat algoritmaları ve özellikleriyle Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumlu zincirler oluşturmasına olanak tanıdığını söyledi.

IOG’nin duyurusuna göre, böyle bir zincir zaten bir kavram kanıtı olarak oluşturuldu.

“Araç setini kullanarak, kavram kanıtı olarak Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumlu bir yan zincir halka açık test ağı oluşturdular. Yan zincirler, Cardano’yu ana zincirin istikrarından veya güvenliğinden ödün vermeden genişletilebilir ve daha ölçeklenebilir hale getiriyor.”

Araç setinde Cardano kılavuzu içeren şartnamesi bulunacak

Araç seti; Cardano yan zincirlerine giriş, kılavuz içeren bir teknik şartname belgesi ile birlikte geliyor ve geliştiriciler düşünülerek tasarlandı. Geliştiricilerin ana zincir ile özel yan zincirler arasında veri ve varlıkların taşınması; yan zincirlerin ve daha küçük zincirlerin güvenliğinin sağlanması gibi temel görevleri yerine getirmelerini sağlamayı amaçlıyor. Araç seti ayrıca geliştiricilerin deneme, kuluçka ve araştırma yapmasına da olanak tanıyor.

cardano haberleri

IOG’ye göre, yan zincirlerin kolayca geliştirilmesi Cardano’nun kitlesel olarak benimsenmesine yardımcı olabilecek temel bileşenlerden biridir.

“Yan zincirlerin geliştirilmesi, ademi merkeziyetçilik veya güvenlikte azalma olmadan çok daha yüksek verim sağlayarak Cardano’nun kitlesel olarak benimsenmesinin yolunu açıyor. Blok zinciri geliştiricileri daha kolay bir şekilde özel yan zincirler oluşturabilir. IOG nihayetinde Cardano yan zincirleri ve ortak zincirlerinden oluşan bir ailenin ortaya çıktığını görmeyi umuyor.”

IOG, yeni araç setinin bu ay halka açılacağını ve topluluğun merkezi olmayan uygulamaları (DApps) dağıtmasına, akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve test ortamı zincirleri arasında token transfer etmesine olanak sağlayacağını söyledi.

“Yapılabilecek pek çok iyileştirme var ve bir yan zinciri çalıştırmanın pek çok farklı yolu var. Bununla birlikte IOG’de dahili olarak geliştirdiklerimizin temel bir dizi yetenek sağlayacağını, bir dizi araç oluşturmak ve toplulukla işbirliği içinde daha fazla iyileştirme yapmak için sağlam temeller oluşturacağını umuyoruz.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!