Altcoin Haberleri

Elon Musk’tan Dogecoin Soruşturma İddiası İle Dalga Geçti!

SEC’nin kendisiyle ilgili araştırma başlattığının yazıldığı bir tweet’in altına Musk, “Umarım doğrudur. Bu harika olur” yazdı.

elonmusk

3 sene önce “SEC’ye saygı duymuyorum” diye paylaşım yapan ünlü iş insanı Elon Musk’ın kripto para piyasasına girmenin bir oyun olması düşünülüyor. SEC’nin, kripto para Dogecoin’i bir menkul kıymet olarak görmemesi, Dogecoin’le ilgili bir “piyasa manipülasyonu” soruşturmasının başlamasını çok düşük ihtimalde tutuyor. Buna rağmen SEC’nin, Musk’ın tweet’lerini diğer menkul kıymet konularıyla ilgili takipde kaldığınıda beyaan etti.

Musk’ın tweetleri fiyatları önemli ölçüde artırıyor!

Kısa bir süre önce Dogecoin’i duyuran ünlü iş adamı Elon Musk’ın veri araması, SEC için artık çok zor değil. Japon tazı cinsi Shiba Inu ile özdeşleşen Dogecoin Musk’ın tweetleri ile ciddi bir fiyat artışına neden oldu. Musk, ise 9 aylık oğlu için “DOGE aldım” terimini kullandı.

Musk dün Twitter’da Dogecoin ile ilgili tweet atıp fotoğrafı paylaştıktan sonra token fiyatı yeniden yükseldi. SEC’in soruşturma başlattığı iddiaları doğru olsa da, teşkilatın Musk’u denetlemesi incelendiği bilinmiyor.

Ayrıca bu açıklamanın da yanlış bir söylenti olduğu ve hatta bazılarının piyasayı manipüle etmeyi düşündüğünü dile getirdi. ABD medyası Musk’ın böyle bir soruşturmanın sadece SEC ile karşı karşıya gelmek istediği için yapıyor iddialarıda bulunuyor, iddialar kanıtlanmaza hayal kırıklığına uğrayabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!