Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Cardano CEO’su: Bitcoin Bir Gün Ölecek

Bitcoin’in gri alanında çok fazla yatırımcı görmüyoruz. İnsanlar genellikle Bitcoin’i “ya hep ya hiç” olarak düşünür. Bazı insanlar Bitcoin’in “aya” gideceğine, kimi inansa da öleceğine ve yok olacağına inanıyor.

Cardona’nın kurucusu hala Bitcoin’e şüpheyle bakıyor.

Bu ikilem arasında Bitcoin’in 50.000 doların üzerinde güçlü bir pozisyonda olduğunu gözlemledik. Hiç şüphe yok ki, zaman kimin haklı olduğunu gösterecek. Ancak, Bitcoin’e şüpheci bakan Charles Hoskinson bu konuyla ilgili bir makale yayınladı.

cardano creator charles hoskinson says that the financial order is 745x430 1

Yenilik Olmazsa Ölecek

Reddit’te r/ Cardano başlığı altında bir röportajda, Cardona’nın CEO’su Bitcoin’in bir gün öleceğini iddia etti.

Hoskinson, Bitcoin’i itibari para birimiyle karşılaştırdı; “Bitcoin’in sahip olduğu tek şey değerli olmasıdır. Doları değerli kılan budur. Çünkü bu onun tek gücü, bu yüzden popülaritesini kaybettiğinde ölecek.” Dedi.

Hoskinson, Bitcoin’in artık teknolojik avantajlar sağlayamayacağını belirtti.

“Bitcoin sadece değerli olduğu için değerlidir. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında, tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş ve ve en az fütürisktik olandır. Şu anda var olmasının ve değerli olmasının başka bir nedeni yok. Geliştiriciler yenilik yapmazlarsa sonunda ölecek.”

Cardano Hepsinden Daha Üstün

Röportajda Cardanoyu shillemeyi de unutmayan Hoskinson şunları da ekledi.

“Bitcoin, birinci nesil bir blok zincirdir. Temelde paraları bir cüzdandan başka bir cüzdana taşır ve tüm olayı budur.

Ethereum, ikinci nesil bir blok zincir örneğidir. Değer göndermeye ek olarak, akıllı sözleşmeler insanların bu işlemleri koşullandırmasına izin vererek blok zinciri daha işlevsel hale getirir.

Öte yandan üçüncü nesil bir blok zinciri olan Cardano , ikinci nesil blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü “Blockchain Trilemma’yı” çözmeye çalışıyor. Sonuçta bu merkezi olmayan yapısını kaybetmeden ağı ölçeklenebilir, güvenli ve verimli hale getirmelidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramDiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!