Altcoin Haberleri

Solana Yaratıcısı Yakovenko, ETH Rakibi Hakkında Konuştu!

Anatoly Yakovenko, Solana (SOL) ağının şimdiden yüz milyonlarca kullanıcıyı destekleyecek şekilde yapılandırıldığını ifade etti.

Solana hakkında konuştu

Yakovenko, Ethereum (ETH) ile rekabet eden Solana’nın dünya genelindeki blockchain ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli kapasiteye sahip olduğunu belirtti.

“[Solana] ile günümüz veri merkezlerinin bant genişliği altyapısına baktığınızda, dünya çapındaki ihtiyaçları karşılayabileceğimizi kesinlikle görebiliyorum; çünkü bir gigabit sınırsız katmandır. Bir kutu satın alırsınız, size ücretsiz bir gigabit sunarlar ve şu an itibariyle çıkış terabaytı başına bir dolardan daha az maliyetle gelir. Dolayısıyla bant genişliği şu anda inanılmaz derecede ucuzdur.”

solana kurucusu anatoly yakovenko

Yakovenko’ya göre, SOL zaten çok sayıda kullanıcıyı yönetebilirken, hala daha fazla kişiyi çekmek için uygulamalar eksik.

“İki yılda bir yeni bir jenerasyon ortaya çıkıyor, dolayısıyla benim bakış açımdan, şu anda yüz milyonlarca kullanıcıyı yönetebileceğimizi ve çok fazla kapasiteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Ancak henüz bu kullanıcıları çekmeye yönelik uygulamalara sahip değiliz.”

Yakovenko, Solana ağını daha fazla kullanıcı için cazip kılacak olası büyüme faktörlerine örnek olarak, bu yılın başlarında Solana blockchain’ine başarıyla geçiş yapan IoT cihazları ağı Helium (HNT) ve merkeziyetsiz haritalama platformu Hivemapper’i gösteriyor.

“Helium, yaklaşık bir milyon IoT (Nesnelerin İnterneti) etkin nokta oluşturdu, bu gerçekten etkileyici. Fiziksel dünya ile kriptografik etkileşim sağlayan ve insanlar arasında dolaşan sanal token’leri düşünün; burada tam anlamıyla bir milyona yakın anten üretilmiştir ve aynı şeyi 5G ile yapmaya çalışacaklar.

Hivemapper ise, Google Street View benzeri şekilde dünyayı haritalamaya çalışıyor ve dünya üzerinde 60 milyon kilometre bulunuyor. Zaten 2 milyon kilometrelik bir haritayı geçtiler ve hızla büyümeye devam ediyorlar.”

Solana, 22,06 dolardan işlem görmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!