Kripto Borsa Haberleri

ARK Invest, Coinbase ve Robinhood Hisseleriyle Portföyünü Genişletti!

Cathie Wood, ARK Invest’in portföyüne önemli miktarda Coinbase (COIN) hissesi ve Robinhood (HOOD) hisseleri ekledi.

7 Mart’ta, ARK Invest portföyündeki milyonlarca COIN hissesine 47,568 COIN hissesi daha ekledi.

Bu işlem, ABD’nin en büyük kripto para borsasının hisselerini yaklaşık 2.9 milyon dolarlık bir yatırımla portföyünde tutan ARK Invest’in en büyük 7. holdingi haline getirdi.

COIN, yılın başından bu yana %86’den fazla bir artışla 33,60 dolardan 62,89 dolara yükselerek yüksek bir getiri sağladı.

ark invest haberleri

ARK Invest, Robinhood’a büyük yatırım yaptı

ARK Invest’in Robinhood Markets, Inc. hisselerine olan büyük yatırımı, satın alındığında 9,5 milyon dolardan fazla değerinde olan 1.058 milyon hisseye ulaştı.

Kripto ticaretinden önemli bir gelir elde eden HOOD, haber yazıldığı sırada %18’den fazla bir artışla 9,57 dolardan işlem görüyor.

ARK Invest, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kraken’in müşterileri için stake programını sona erdirmesinin ardından 10 Şubat’ta 139,105 COIN hissesi satın aldı.

Cathie Wood, Bitcoin (BTC) fiyatının yükseliş trendine devam edeceğine inanıyor ve yakın zamanda en iyi kripto para biriminin yedi yıl içinde %2.000’den fazla değer kazanacağını öngördü.

“2021’deki kripto çöküşünü takiben, birçok şirketin çöküşünden sonra, şeffaflık ve merkeziyetsizlik fikri daha da yerleşiyor. Bu nedenle, ’08-’09 yıllarından bu yana Bitcoin’in gerçekten çıkış yaptığı ve Ethereum’un kripto dünyasındaki en iyi ikili olduğu düşüncesindeyim. Aslında, 2030 yılı için baz senaryomuz [500.000 $’ın] biraz üzerindeyiz. Ancak boğa piyasasında, tahminimiz çok daha yüksek.

Bu durumda bile, Sam Bankman-Fried’in Bitcoin’e karşı tutumunun merkeziyetsizlik ve şeffaflık nedeniyle olmadığına dikkat çekiliyor. Bunun yerine, yüksek derecede merkezileşmiş ve opak olan şirketlerin çöküşlerini örnek gösteriyor.

Öte yandan FTX, Celsius ve Three Arrows Capital gibi şirketlerin Bitcoin ve Ethereum’un merkezi olmayan ağlarını takdir ediyor ve onların tüm işlemlerinin tamamen şeffaf ve açık olduğuna dikkat çekiyor.”

Bitcoin bu satırların yazıldığı sırada 22,086 $’dan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!