Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

FBI, Kripto Kullanıcılarını Olası Tehditlere Karşı Uyardı!

FBI, kullanıcılara borsalara ve kripto sahiplerine olası saldırılar hakkında ülke çapında bir uyarı yayınladı. ABD Federal Soruşturma Bürosu bu hafta sektörde aktif tehditlerin bulunduğunu açıkladı.

FBI, belirli grupların popüler kripto şirketlerindeki zayıf noktaları aktif olarak izlemek için çalıştığını paylaştı . Bunun için saldırganlar bir dizi özel teknik geliştirdiler. Bunlara sim takası, teknik destek dolandırıcılığı ve hesap çalma uygulamaları dahildir. FBI ayrıca şirketlere varlıklarının güvenliğini nasıl sağlayacaklarına dair tavsiyeler de içeriyordu.

Ajans , uyarıyı dağıtmak için özel olarak bilgi dağıtımı için tasarlanmış TLP protokolünü kullandı . Bununla birlikte duyuru, akranların ve kuruluşların bu bilgileri paylaşabileceğini belirten yeşil atama ile geldi.

FBI, kripto para sahiplerine her zaman iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmalarını ve çevrimiçi olarak paylaştıkları bilgilerin farkında olmalarını tavsiye etti. Buna rağmen sim takas saldırılarını önlemek hala çok zor.

Sim Değiştirme Saldırılarının nasıl olduğuna bir bakalım:

altcoin

Sim Değiştirme

Sim takas saldırıları, yürütülmesi nispeten kolay olsa da, karşı konulması en zor olan saldırılardır. Saldırganın yapması gereken tek şey, potansiyel kurbanın telefon numarasını ele geçirmektir. Daha sonra saldırıyı tamamlamak için iki yoldan birini kullanabilirler. Bir yol, saldırganların bu durumda kurbanın sim kartını kaybettiğini veya zarar verdiğini belirterek teknoloji temsilcilerini kandırdığı kimlik hırsızlığını içerir. Bu, saldırganın yeni bir sim karta erişmesine neden olur.

Diğer yol ise daha karmaşıktır, çünkü bir telefon operatörünün içeriden irtibat kurmasını gerektirir. Saldırgan, bu kişi aracılığıyla kurbanın numarasıyla yeni bir sim’e erişebilir.

Bu iki yol da saldırganların çok faktörlü kimlik doğrulamasından kolayca geçmesini sağlar. Özellikle, birçok yüksek profilli sim takas vakası haberi yaptı. Bunlar arasında, 2020’de bir sim takas saldırısına maruz kaldıktan sonra AT&T’ye ihmal nedeniyle 200 milyon dolarlık tazminat davası açan bir blok zinciri yatırımcısı olan Michael Terpin’in davası da var.

kaynak: coinquora

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!