Kripto Borsa Haberleri

Coinbase, Yeni Cüzdan Güvenlik Özelliği Ekledi!

ABD merkezli kripto para platformu Coinbase, kullanıcılara yönelik tehditler arttıkça Coinbase Wallet’ın güvenliğini artırıyor.

Kripto borsası, kullanıcılarını kimlik avı saldırıları ve kötü niyetli airdroplar gibi dolandırıcılıklara karşı korumaya yardımcı olmak için cüzdanına özellikler eklediğini söyledi.

Kripto borsasına göre, Coinbase Cüzdanı artık kullanıcılara akıllı sözleşmeler veya merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşime girdiklerinde, madeni para takaslarından değiştirilemez token basımına kadar yaptıkları her eylemin farkında olmalarını sağlamak için daha fazla netlik sunacak.

“İşlem önizlemeleri: Takas yaparken, NFT basarken ve web3’te işlem yaparken içinizin daha rahat olması için Coinbase Wallet artık ‘onayla’ düğmesine basmadan önce bir işlem sırasında token ve NFT bakiyelerinizin nasıl değişeceğine dair bir tahmin gösteriyor.

Token onay uyarıları: Bir DApp kripto ve/veya NFT’lerinizi çekmek için onay istediğinde bunu açıkça belirttik. Elbette, her kullanıcının bir DApp’a varlıklarına erişim izni vermeden önce kendi araştırmasını yapmasını tavsiye ediyoruz.”

coinbase haberleri

Coinbase Wallet gelişmiş koruma katmanları sunuyor

Coinbase ayrıca dijital varlık cüzdanının artık potansiyel dolandırıcılıklara karşı koruma sağlayan “gelişmiş koruma katmanları” sunduğunu söyledi. ABD kripto borsasına göre, bayraklı DApp’leri ve adresleri engelleyen bir filtreleme mekanizması getirildi. İşaretlenen DApp’ler ve adresler, “on binlerce alan adını ve bir milyondan fazla cüzdan ve akıllı sözleşme adresini içeren” bir kara listede yer alıyor.

Coinbase, kullanıcıları tehlikeli web siteleriyle etkileşime girmeye ikna etmek için dolandırıcılar tarafından oluşturulan airdrop’lara karşı korunmak için, şemayı uyguladığı bilinen adreslerin bir kara listesine sahiptir. Buna ek olarak, kara listedeki adreslerden gelen bu tür airdrop varlıkları kullanıcılardan gizlenir. Kullanıcılar ayrıca şüpheli airdropları gizleme ve bunları bildirme olanağına da sahiptir.

Kripto borsasının cüzdanı ayrıca, kullanıcıların “DApp bağlantılarını doğrudan uygulama içinden iptal etmelerine” ve böylece risk maruziyetlerini azaltmalarına olanak tanıyan yeni bir izin yönetimi katmanı ekledi.

Ek olarak, kullanıcılar önümüzdeki birkaç hafta içinde mevcut token izinlerini görüntüleyebilecek ve iptal edebilecekler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!