Kripto Borsa Haberleri

Sam Bankman-Fried Davasında Beklenmedik Gelişmeler: İşte Bilinmesi Gerekenler!

New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Lewis Kaplan, kripto dünyasının tanınmış ismi Sam Bankman-Fried’ın (SBF) yaklaşan duruşma öncesi tahliye talebine ret kararı verdi.

Kaplan, SBF‘nin yeterli kanıt sunamadığını belirterek talebi reddetti. Bankman-Fried’ın internet erişim sıkıntısı sebebiyle tahliye edilmesini talep eden avukatların sunduğu argümanları yetersiz bulan Yargıç Kaplan, daha önce SBF‘nin internete geniş bir erişimi olduğunu dile getirdi.

8 Eylül 2023’te SBF’nin avukatları, müvekkillerinin hapishanede uygun internet erişimine sahip olmadığını ileri sürdü. Ancak Yargıç Kaplan, bu talebi de geçerli argümanlarla desteklenmediği için geri çevirdi. Kaplan, Bankman-Fried‘ın avukatlarının davayla ilgili materyali sabit diskler vasıtasıyla temin edebileceğini belirtti ve tüm sanıkların davadaki delilleri ayrıntılı inceleme hakkı olmadığına dikkat çekti.

sam bankman-fried

Yargıç Kaplan, Ekim başında gerçekleşecek olan duruşma tarihinin ertelenmesi için Sam Bankman-Fried‘a ek süre tanıma teklifinde bulunduğunu, fakat bu teklife herhangi bir yanıt gelmediğini vurguladı.

Sam Bankman-Fried’ın Dava Saati Yaklaşıyor

SBF‘nin önünde sadece üç haftalık bir süre bulunuyor. Kaplan’ın bu son kararı, Bankman-Fried’ın Ekim’deki duruşmasına kadar tutuklu kalacağını gösteriyor. Ancak SBF’nin hukuk ekibi, duruşma öncesi müvekkillerinin serbest bırakılması için yeniden başvuruda bulunabilir.

ABD hükümeti, yaklaşan duruşma için potansiyel jüri üyelerine yönelik soruları da paylaştı. Bu sorular arasında, jüri adaylarının konkordato ilan eden kripto para borsasında yatırımlarının bulunup bulunmadığı, davayla ilgili ne kadar bilgilendirildikleri ve FTX, Alameda Research gibi kuruluşlarla herhangi bir ilişkileri olup olmadığına dair maddeler yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!