Kripto Borsa Haberleri

Binance, Rusya’da Operasyonlarını Durdurmaya Çalışıyor: Neler Oluyor?

Binance, yakın tarihte Rus bankalarla olan ilişkisini bitirmişti ve şimdi ise bu adımı Rusya pazarından tamamen çekilerek taçlandırmayı planlıyor. Bu karar, ABD ve birçok Avrupa ülkesinin Rusya’ya yaptırım uygulamasının ardından geldi. Özellikle bu yaptırımların Rus bankalarını küresel ödeme sistemlerinden izole ettiği bir dönemde, birçok Rus vatandaşı Binance‘e yönlendi.

Geçtiğimiz aylarda Binance, Rus kullanıcıların yabancı para birimleri ile işlem yapmalarını engelleyen yeni politikalar getirmişti. Bu hamle, Rus vatandaşlarının yurtdışında ruble, euro, dolar ve Ukrayna Grivnası ile ticaret yapmasını kısıtlamıştı. Rus olmayan kullanıcıların ise ruble ile işlem yapabilmesi tamamen yasaklandı.

binance haberleri 1

Binance‘e yönelik ABD Adalet Bakanlığı’nın da bir soruşturması olduğu biliniyor. Soruşturma, Binance’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ABD yaptırımlarını delmelerine yardımcı olup olmadığını araştırıyor.

2022 Mart’ında Binance, yaptırımlar sebebiyle Rus kullanıcıların Visa ve Mastercard kartları ile yatırım yapmasını askıya almıştı. Ancak Nisan ayında, bu kısıtlamalar kaldırılarak Rus kullanıcıların yerel banka kartları ile platforma yatırım yapmalarına izin verilmişti.

Binance şu anda ABD’de potansiyel olarak karşılaşabileceği düzenleyici zorluklar nedeniyle Rusya’dan çekilmeyi düşünüyor. Binance yetkilileri, “Tamamen çekilmek de dahil, tüm opsiyonlar masada” şeklinde ifade etti.

Bu gelişme, diğer kripto borsaları Bybit ve OKX’in de Tinkoff Bank ve Sberbank gibi Rus finans kuruluşlarıyla olan ilişkisini kesmesiyle paralellik gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!