Altcoin Haberleri

Alameda Research, Voyager’a Dava Açtı!

İflas eden dijital varlık borsası FTX’in kardeş şirketi Alameda Research, yeni mahkeme dosyalarına göre, yaklaşık 446 milyon dolarlık kredi ödemelerini geri almak amacıyla iflas eden kripto borç veren Voyager’a dava açıyor.

Alameda tüm kredilerin ödenmesini talep etti

Alameda, Pazartesi günü ABD Delaware Bölge Mahkemesi’nde bir şikayette bulunarak Voyager’dan “en az” 445,8 milyon dolar geri ödeme ve şirketin yasal süreç sırasında öğrendiği önlenebilir ek transferlerin değerini talep etti.

“11. Bölüm davalarının başlamasının ardından Voyager, Alameda’ya olan tüm ödenmemiş kredilerinin bazı durumlarda belirtilen vade tarihlerinden önce de dahil olmak üzere, geri ödenmesini talep etti. Voyager’a geri ödemenin tamamı yapıldı.

Bu İtiraz Davası, Alameda’nın alacaklılarının yararına Alameda Dilekçe Tarihinden önce Voyager’a tercihli olarak aktarılan fonları geri almayı amaçlamaktadır. Tercihli transferler Voyager 11. Bölüm Davalarının başlamasından sonra yapılmıştır ve bu nedenle Davacı tarafından İflas Kanunu’nun 503. ve 507. bölümleri uyarınca idari öncelik esasına göre geri alınabilir.”

alameda haberleri

Voyager Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu. FTX ise Kasım ayında iflas etti.

Bu ayın başlarında, gözden düşen kurucu Sam Bankman-Fried’ın yerine geçen FTX CEO’su John J. Ray III, şirketin iflasını çözmek için tüm varlıklarını tasfiye etmek yerine yeniden başlayabileceğini söyledi.

Bankman-Fried yatırımcıları yanıltmak ve müşteri fonlarını yanlış kullanmakla suçlanıyor ve sekiz maddelik iddianamesinin ardından şu anda ev hapsinde tutuluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!